.

Pre Qing Ming San Xia Bi Luo Chun Green Tea

země původu Taiwan

50g
Sáček
365

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Čerstvý zelený čaj z Taiwanu

Legendární čaj ze známé produkční oblasti zelených čajů San Xia z časné jarní sklizně. Krásný, svěže zelený podélně rolovaný, zcela neoxidovaný, třpytivě ochmýřený suchý list nádherné jarní vůně se stopou bílého pepře, mandarinkové kůry a čerstvě posečené louky. Čirý, velmi světlý, zelenkavý nálev lehké, překvapivě plné, zároveň sladce květinové chuti s tóny ořechů a mírně svíravou peprností v dozvuku.

Příprava čaje Bi Luo Chun

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 75–80 ᵒC, louhujte 60 vteřin. Druhý nálev 40 a třetí 90 vteřin při nepatrně vyšší teplotě vody. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody. Tento čaj doporučujeme připravovat spíše na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 70–75 ᵒC, louhujte 20 vteřin. V dalších nálevech 20, 30 a 50 vteřin. Možné je také louhování ve vlažné vodě 37 ᵒC po 7 minut, nebo v rozpouštějícím se ledu.

Pre Qing Ming

jsou čaje sklízené před jarním svátkem Qing Ming. Jsou tradičně považovány za vytříbenější, jemnější, chuťově lépe vyprofilované a samozřejmě za cennější.

Oblast: Taiwan
Rok: 2024
Označení: Pre Qing Ming
Země původu: Taiwan