.

Bio Matcha Tekiro

země původu Japonsko

30g
Kovová dóza
823

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Matcha z jihojaponské Kagošimy

Matcha plné ovocné chuti s výrazným dozvukem. Má svěží aroma, smaragdově zelenou barvu v misce s nefritově zbarvenou pěnou. Tuto matchu doporučujeme pro přípravu řídkého nápoje („usucha“). Použijte cca 2 gramy čaje.
Jedinečný najemno mletý zelený čaj matcha je určený k japonskému čajovému obřadu čanoju. Ty nejkvalitnější lístky japonského zeleného čaje se po usušení melou na pomalu se otáčejících kamenných mlýnech. Díky tomuto zvlášť šetrnému zpracování si matcha zachovává všechny účinné látky jako jsou vitamíny, antioxidanty, minerály a vláknina. Má jasnou svěží chuť i vůni. Jde o neopakovatelný zážitek.

Příprava čaje matcha

2 bambusové lžičky čašaku s práškovým čajem vložíme do vyhřáté čajové misky čavan, zalijeme 2 dcl 60°C horké vody a našleháme bambusovou metličkou časen. Získaný nápoj má smaragdově zelenou pěnu.

Pokud jste ve světě čaje matcha noví, lze intenzitu přirovnat k první chuti červeného vína nebo tmavé čokolády. Chuť může být nezvyklá a těžko uchopitelná a doporučujeme vám začít s „usuchou“ (řídkou neboli slabou matchou) vysoce kvalitního čaje matcha, jako jsou KEIKO Matcha Supreme a Mantoku. Tyto čaje nemají svíravost ani hořkost.

Kagošima

Zastiňování původního čajovníku má dlouhou tradici. V jihojaponské oblasti Kagošima (se stále aktivní sopkou Sakurajima) jsou čajovníky na nejvhodnějších zahradách zastiňovány speciálními sítěmi (kabusé). Sítě propustí jen polovinu slunečních paprsků. Pěstování v polostínu se velmi blíží podmínkám, ve kterých rostl divoký čajovník. Stíněný čaj tak vyvine více účinných látek a zvláštní, velmi aromatickou vůni.

Matcha

Na rozdíl od běžných listů zeleného čaje, které se po vyluhování vyhazují, listy matchy se našlehají s vodou a konzumují se. Pitím čaje matcha dochází ke konzumaci antioxidantů ze zeleného čaje, vitamínů, minerálů a vlákniny ve vyšší koncentraci. Matcha také obsahuje velké množství L-theaninů – jedinečných přírodních aminokyselin, které se vyskytují téměř výlučně v zeleném čaji – a také teofylinu, který má podobné účinky jako kofein. Má se za to, že tyto látky společně pomáhají udržovat vyšší duševní jasnost a energii.
Tip: skladujte matchu dobře uzavřenou v ledničce.

 

Forma: Práškový zelený čaj
Oblast: Japonsko
Sklizeň: Jarní sklizeň
Značka: BIO
Země původu: Japonsko