.

Vše o čaji

Pití čaje se v Evropě rozšířilo zejména díky zálibě Britů v tomto nápoji. Ti se s ním seznámili díky svým kolonizačním výpadům a různými historickými kličkami čaj dorazil až na náš stůl. Na základě historických pramenů znají lidé čajovník nejméně 5000 let. Francouzský přírodovědec Candolle jej zařadil mezi nejstarší kultivované rostliny. A dokonce L. Lewin se zmiňuje o tom, že v severní Číně, v 10 000 let starých hrobech, byly vedle kostí nalezeny i lístky čajovníku, dokazující znalost této rostliny.
Již dávno před počátkem našeho letopočtu byl zvyk pití čaje celkem běžný v povodí Dlouhé řeky. Znali ho lékaři, oblíbili si ho čínští umělci a literáti a samozřejmě císaři. Svět čaje je tak pestrý jako jeho historie a my vám budeme velmi rádi napomáhat k jeho objevování.


Jak si vybrat vhodný čaj?


Na tuto otázku bohužel neexistuje jednoduchá odpověď. Snad jen, že je dobré najít seriózní zdroj, kterému důvěřujete a u kterého nebudete z čaje nikdy zklamáni.  A protože jste zde, na našich stránkách, vše je v naprostém pořádku a směle nakupujte.
Ale i tak se pojďme na zmiňovanou otázku podívat. Jde totiž o to, co od čaje očekáváte. 
•    Jaké máte chuťové preference a s čím budete čaj snoubit? Co jste před vypitím šálku čaje jedli nebo co jíte během jeho popíjení či co bude následovat.
•    Chcete čaj proto, aby vás povzbudil, třeba jako náhražku kávy nebo naopak, aby vás relaxoval a zklidnil. 
•    A v neposlední řadě, jaký máte na čaj rozpočet, kolik chcete investovat a jak zvolit ideální poměr ceny a „výkonu“.

Čtěte dále zde.