.

Bio Oolong Karasu

země původu Japonsko


Sypaný čaj
200 Kč / 50g
10g
Vzorek
49

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Bio Oolong Karasu

Japonský oolong pocházející z farmy rodiny Fujiwara. Čajovníky byly pěstované v režimu kontrolovaného ekologického zemědělství na subtropickém ostrově Yakushima v prefektuře Kagoshima. Lístky z první jarní sklizně kultivaru Yutaka Midori byly ručně sbírány a následně šetrně zpracovány.
Tmavě hnědý, podélně rolovaný, spíše nelámaný, částečně oxidovaný suchý list příjemné sladce pečené vůně. Zlato oranžový nálev delikátní ovocné a medové chuti, stopou sušených meruněk, hřebíčku, zralých broskvý a pomerančové šťávy. Sladký aftertaste bez sebemenší svíravosti.

Příprava oolongu Karasu

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 85–90ᵒC, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody. Tento čaj je možné také připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 30 vteřin. V dalších nálevech 40, 60 a 90 vteřin.

 

Forma: Oolong celolistový
Oblast: Japonsko
Sklizeň: Jarní sklizeň
Označení: CZ - BIO - 002
Značka: BIO
Země původu: Japonsko