.

Hliněný panáček - Jiří Duchek

země původu Česko


499

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Kniha textů hrnčíře Jiřího Duchka, o hlíně, keramice a vůbec hledání významu a hloubky ve zdánlivě obyčejných činnostech a věcech
nakladatelství Svět, čeština
Nakladatelství Svět vydalo soubor textů Jiřího Duchka. Jsou to texty, které nás oslovují a stejně jako Jiřího keramika tvoří součást našeho blogu a e-shopu. Jsme proto velmi poctěni, že vám můžeme jeho knihu nabídnout. Přejeme příjemné čtení a dobrý čaj!
„Hrnčířů pálících dřevem není u nás mnoho, je to nevelké společenství nadšenců, lidí, kteří se mezi sebou znají, navštěvují se a často si pomáhají. Pálení dřevem, dřevopaličství, není jednoduchou a snadnou činností, nestačí jen přikládat! Je třeba připravit vhodné dřevo, opravit pec po minulém výpalu, shromáždit hrnčířské zboží, přežahnout ho a také naglazovat, naložit pec, zazdít pec, topit, přikládat, sledovat teplotu, čekat a doufat, že se dílo podaří. Přesto těmto nadšeným dříčům stojí za to znovu a znovu roztápět pec a vdechovat život hlíně. Snad jen středověká huť znala takovou službu spojenou s houževnatostí, praxí a pokorou.
Oddannost řemeslu, senzibilita, Duchkovo hledačství a prubířství, to jsou přednosti vedoucí k dílu…“
Josef Kroutvor

Podívejte se na Blog.

Rok: 2017
Země původu: Česko