.

Muzha Tie Guan Yin Competition Fine Grade

země původu Taiwan

50g
Sáček se ziplockem
585
10g
Vzorek
125

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Železná bohyně z Taiwanu
Tradičním způsobem zpracovaný list kultivaru Tie Guan Yin původně pocházejícího z oblasti Anxi v čínské provincii Fujian. Taiwanská Muzha je vyhlášená pro skvělé čaje právě tohoto kultivaru. Jeho historie v této oblasti však není nijak dlouhá. Čaj sem v roce 1919 přinesla rodina Chang a od té doby se zde velmi úspěšně pěstuje a jeho kvalita a sláva se postupně vyrovnává s jeho příbuznou Tie Guan Yin z čínského Anxi.
Suchý list klasického kuličkovitého tvaru avšak velmi tmavé až matně kovové barvy a plné intenzivní sladce pečené vůně s výraznou oříškovou složkou. Nálev zeleno hnědé barvy, plné intenzivní sladce pečené až medové vůně, sametové hebké, krémové, velmi harmonické chuti s výraznými tóny nakládaného ovoce, povidel, cukrové třtiny a vlašských ořechů. Čaj snese mnoho nálevů a doporučujeme ho k dlouhodobé archivaci.
Kultivar - Hong Xin Wai Wei Tao (Tie Guan Yin) / 紅心歪尾桃
Oblast - Muzha / 木柵

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

 

Oblast: Taiwan
Rok: 2022
Země původu: Taiwan