.

Muzha Tie Guan Yin Competition Fine Grade Oolong

země původu Taiwan

50g
Sáček se ziplockem
570
10g
Vzorek
122

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Železná bohyně z Taiwanu

Tradičním způsobem zpracovaný list kultivaru Tie Guan Yin původně pocházejícího z oblasti Anxi v čínské provincii Fujian. Taiwanská Muzha je vyhlášená pro skvělé čaje právě tohoto kultivaru. Jeho historie v této oblasti však není nijak dlouhá. Čaj sem v roce 1919 přinesla rodina Chang a od té doby se zde velmi úspěšně pěstuje a jeho kvalita a sláva se postupně vyrovnává s jeho příbuznou Tie Guan Yin z čínského Anxi.
Suchý list klasického kuličkovitého tvaru avšak velmi tmavé až matně kovové barvy a plné intenzivní sladce pečené vůně s výraznou oříškovou složkou. Nálev zeleno hnědé barvy, plné intenzivní sladce pečené až medové vůně, sametové hebké, krémové, velmi harmonické chuti s výraznými tóny nakládaného ovoce, povidel, cukrové třtiny a vlašských ořechů. Čaj snese mnoho nálevů a doporučujeme ho k dlouhodobé archivaci.
Kultivar - Hong Xin Wai Wei Tao (Tie Guan Yin) / 紅心歪尾桃
Oblast - Muzha / 木柵

Příprava čaje Tie Guan Yin

Tento čaj je vhodné připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 30 vteřin. V dalších nálevech 40, 60 a 90 vteřin. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody.

 

Forma: Rolovaný celolistový oolong
Oblast: Taiwan
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2022
Země původu: Taiwan