.

Lugu Dong Ding Oolong

země původu Taiwan

50g
Alu sáček vakuově balený
395

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Oolong z Taiwanu
Sladké květinové aroma s praženým podtónem, překvapivě sladký, čistý dozvuk, který doznívá ještě dlouho po posledním doušku. Květinové aroma připomínající tropické ovoce. Čirý, světle žlutý nálev.
Dong Ding se nachází ve vesnici Lugu v okrese Nantou, kde po celý rok vládne chladno, mlha a vysoká oblačnost – tedy ideální podmínky pro pěstování čaje.
Původ: Lugu, Nantou
Nadmořská výška: 700–1200 m n. m.
Kultivar: Chin Xin Oolong 青心烏龍
Příprava:doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.
 

Tradiční oolong Dong Ding se sází v horách, ve výšce 700 – 1200 m, a jedná se většinou o různé odrůdy rostliny Chin Xin Oolong. Sbírá se jeden pupen a dva nebo tři lístky, vše je pak fermentováno na 30 % a silně upraženo.
Říká se, že oolong Dong Ding přinesl v roce 1885 z Fujianu učenec (jui ren 舉人) Fong Chi Lin z Lugu, když se vracel z Číny průsmykem u hory Wu Yi – měl tehdy přinést 36 rostlin odrůdy Chin Xin. Jiný muž, Shan Xian Lin, se doslechl, že Fong Chi Lin nemá dost peněz na to, aby mohl absolvovat státní zkoušky. Pomohl mu tedy. Když Fong Chi Lin úspěšně získal titul učence, věnoval svému dobrodinci 12 rostlin. Pan Lin Shan Xian pak tento čaj úspěšně pěstoval v blízkosti rybníka Kylin v Lugu v oblasti Dong Ding.
Tradiční oolong Ding Dong je ručně sbíraný čaj s nezapomenutelnou chutí a vynikajícím aromatem. Je to skvělá volba pro znalce oolongů.
 

Oblast: Taiwan
Rok: 2022
Země původu: Taiwan