.

Emei Oriental Beauty Oolong

země původu Taiwan

50g
Sáček
424

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Slavný oolong z Taiwanu

Letní sběr čaje Oriental Beauty z keříků kultivaru Chin Xin Da Mu pěstovaných v nadmořské výšce okolo 800 m v oblasti Emei v kraji Hsinchu. Ručně sbírané lístky (pouze vrcholový tips se dvěma lístky) byly poměrně dost oxidovány na 75 % a po zpracování následně lehce dopékány. Pěkně zpracované, pravidelně rolované, tmavě hnědé listy s bílými ochmýřenými tipsy s delikátní sladce kořeněnou vůní.  Světle hnědý nálev kulaté, krémové hebké a sladké chuti s kořeněnými tóny pryskyřice, citrusů, sladkého dřeva a sušeného ovoce.

Příprava čaje Oriental Beauty

Tento čaj je vhodné připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 30 vteřin. V dalších nálevech 40, 60 a 90 vteřin. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody.

Nakousané lístky

Sběr lístků začal až poté co byly napadeny druhem malých kobylek (Jacobiasca formosana). Nakousaný list začne ještě na keříku „zaživa“ oxidovat, což dodá výslednému čaji velmi originální sladce kořeněné tóny, pro něž je tolik ceněn. Kobylky vlastně vysávají šťávu z lístků, větviček i pupenů. Zasažená rostlina pak začne produkovat určité látky, mimo jiné i monoterpendiol a hetrienol, které způsobují unikátní aroma čaje.

Forma: Rolovaný celolistový oolong
Oblast: Taiwan
Sklizeň: Letní sklizeň
Rok: 2023
Země původu: Taiwan