.

Bio Kagoshima Kukicha

země původu Japonsko


Sypaný čaj
194 Kč / 50g
10g
Vzorek
48

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Zelený čaj z jihojaponské Kagošimy
Dělá se převážně z vysoce kvalitních stonků a listů zbylých při zpracování první, dubnové sklizně. V Japonsku se nazývá „Shiraore“, má mírně nasládlou chuť, nálev trávově zelené barvy a svěže zelenou vůni. Pro nižší obsah kofeinu je Kukicha vhodná pro večerní popíjení.
List světlé zelené barvy, typického tvaru drobných rovných větviček a intenzivní sladké, lehce peprné a mírně citrusové vůně. Světlý, lehce mléčně zakalený zelený nálev delikátní, sladce kulaté chuti se svěžími citrusovými tóny, stopou zeleného pepře a bílé čokolády.
Příprava: 3 čajové lžičky (15 g) čaje na 1l vody prošlé varem a vychladlé na cca 70°C, louhujeme 40 vteřin. Při druhém nálevu zchladíme vodu také na 70°C, sléváme však po 10 vteřinách. Podobně připravíme i třetí a další nálevy.

Bio čaje z Kagošimy
Kagošima má ty nejlepší podmínky pro organické pěstování vysoce kvalitního zeleného čaje. Zákaz používání chemických hnojiv a pesticidů spolu s kombinací vhodné oblasti pro pěstování čaje a rozvinutých technologií zaručí výtečnou kvalitu a požitek z nápoje.
 

Forma: Zelený čaj celolistový
Oblast: Japonsko
Sklizeň: Jarní sklizeň
Označení: CZ - BIO - 002
Značka: BIO
Země původu: Japonsko