.

Japan Yakushima Black Tea Bio

země původu Japonsko


Sypaný čaj
235 Kč / 50g
10g
Vzorek
50

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Černý bio čaj z Japonska

Černý japonský čaj z ostrova Yakušima, který leží ve východočínském moři na jih od ostrova Kjúšú. Tropické klima, mocný Tichý oceán, nádherná a zázračně čistá příroda…, to vše dodává čajům z tohoto ostrova zcela výjimečný a neopakovatelný charakter.
Suchý list s vyšší mírou oxidace (ne však plně oxidovaný jako v případě jiných černých čajů), pěkně rolovaný s velmi příjemnými pečenými tóny ve vůni připomínající horské oolongy. Nálev zlatohnědé barvy, plné krémově hebké až smetanové chuti, s mírně pečenými až exoticky kořeněnými tóny se stopou čerstvých broskví.

Příprava čaje Yakushima Black

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody. Tento čaj je možné také připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 20 vteřin. V dalších nálevech 30, 40 a 60 vteřin.

 

Forma: Černý čaj celolistový
Oblast: Japonsko
Země původu: Japonsko