.

Prize Winning Ming Jian Mi Xian Hong Cha / Honey Fragrant Black Tea

země původu Taiwan

75g
Kovová dóza
1 544

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Soutěžní černý čaj z Taiwanu

Čaj oceněný medailí v soutěži Ming Jian Mi Xian Black Tea, do které bylo přihlášeno více než dvě stě vzorků. Jedná se o menší ale rozvíjející se taiwanskou soutěž. Je to jedna z mála, kde soutěží spíše drobnolisté čaje. Čaj pochází z kultivaru Chin Xin Oolong a lístky byly sbírány velmi mladé. Pravidla soutěže však neumožňují uvést jméno farmáře a místo produkce. 
Tmavě hnědý, zcela oxidovaný, pěkně rolovaný, drobnější suchý list s vysokým obsahem světlejších zlatavých ochmýřených tipsů, intenzivní sladce ovocné a medové vůně a těžšími tóny exotických květů.  Spíše světlejší hnědo oranžový nálev plné, omamně zahlcující ovocné chuti a hutného aroma černého rybízu, pryskyřice a lesního medu s krásným dlouhotrvajícím muskatelem v dozvuku.

Příprava čaje Mi Xian Hong

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody. Tento čaj je možné také připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 20 vteřin. V dalších nálevech 30, 40 a 60 vteřin.
 

 

Forma: Zelený čaj celolistový
Oblast: Taiwan
Rok: 2023
Označení: Chin Xin
Země původu: Taiwan