.

Taiwan Sun Moon Lake Assam Black Tea

země původu Taiwan

50g
Sáček
395

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Letní sklizeň taiwanského černého čaje z oblasti okolo jezera Sun Moon. Čaj pocházející s čajovníků kultivaru TRES No. 8 původního ásámského čajovníku, který na Taiwanu začali ve dvacátých letech minulého století pěstovat Japonci.
Plně oxidovaný, lehce rolovaný nelámaný suchý list velmi tmavého vzhledu, mocného hutného výrazně ovocného aroma s převahou nakládaných višní a švestkových povidel. Nálev briskní hnědo oranžové barvy, velmi vyvážené, komplexní a harmonické chuti s plným robustním tělem, ovocnými a sladce medovými tóny a dlouhotrvajícím až tepajícím sladce třtinovým, čokoládovým dozvukem bez jakékoliv svíravosti.
místní název:  阿薩姆紅茶
kultivar: TRES No. 8
nadm. výška: 800 m
typ čaje: lehce rolované listy
 

Příprava: Menší hrst lístků (cca 5g čaje) vložíme do vyhřáté malé konvičky o objemu 1,5 dcl a zalijeme vodou o teplotě 90 - 95ᵒC. Necháme louhovat jednu minutu a slijeme do vyhřátých šálků. To můžeme opakovat s postupným prodlužováním doby louhování, dokud nám čaj chutná. Většinou, zvláště v případě vyšších tříd, je možné udělat až deset nálevů.

Mnoho čajových nadšenců to možná překvapí, neboť Taiwan znají jen coby výrobce vynikajících oolongů, ovšem již od dvacátých let minulého století se zde dělaly i černé čaje. Japonci pak během své vlády pro čajové keře druhu Assamica vybrali nové místo – okres Yuchi, jenž se nachází na pobřeží krásného jezera Sun Moon uprostřed Taiwanu a jenž se k tomuto účelu svou půdou i podnebím výborně hodí. Japonci se chtěli vyrovnat Britům, kteří tehdy měli obchod s černým čajem pevně v rukou; co do kvantity se jim to nikdy nepodařilo, ale kvalita taiwanských černých čajů byla nečekaně vysoká a brzy jim zajistila takový věhlas, že se velmi dobře prodávaly v New Yorku i v Londýně. Jakmile se na konci druhé světové války Japonci z ostrova stáhli, pěstování černého čaje téměř vymizelo. Dnes se k němu místní lidé vrací, a proto si jej můžete vychutnat i vy a sami zjistit, proč byl tak ceněný. 
Kultivar TRES No. 8 Assamica byl zušlechtěn taiwanským centrem pro výzkum čaje. Na první pohled zaujme svými velikými srolovanými listy, které připomínají ty nejkvalitnější odrůdy oolongů Bao Zhong. Jeho aroma je výrazně ovocné a připomíná nakládané višně a meruňkovou marmeládu, jeho chuť je plná, ovocně sladká a opojná, zároveň však i velice osvěžující. Jeho příjemně sametové tělo hladí patro a snese i kapku mléka.

Více Méně

Oblast: Taiwan - Nantou County
Rok: 2021
Označení: TRES 8 A+
Země původu: TaiwanČerný čaj