.

Taiwan Sun Moon Lake Assam Black Tea

země původu Taiwan

50g
Sáček
445

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Taiwan Sun Moon Lake Assam Black Tea

Letní sklizeň taiwanského černého čaje z oblasti okolo jezera Sun Moon. Čaj pocházející s čajovníků kultivaru TRES No. 8 původního ásámského čajovníku, který na Taiwanu začali ve dvacátých letech minulého století pěstovat Japonci.
Plně oxidovaný, lehce rolovaný nelámaný suchý list velmi tmavého vzhledu, mocného hutného výrazně ovocného aroma s převahou nakládaných višní a švestkových povidel. Nálev briskní hnědo oranžové barvy, velmi vyvážené, komplexní a harmonické chuti s plným robustním tělem, ovocnými a sladce medovými tóny a dlouhotrvajícím až tepajícím sladce třtinovým, čokoládovým dozvukem bez jakékoliv svíravosti.
místní název:  阿薩姆紅茶
kultivar: TRES No. 8
nadm. výška: 800 m
typ čaje: lehce rolované listy

Příprava čaje Sun Moon Lake Assam

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody. Tento čaj je možné také připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 20 vteřin. V dalších nálevech 30, 40 a 60 vteřin.

Assam z Taiwanu?

Mnoho čajových nadšenců to možná překvapí, neboť Taiwan znají jen coby výrobce vynikajících oolongů, ovšem již od dvacátých let minulého století se zde dělaly i černé čaje. Japonci pak během své vlády pro čajové keře druhu Assamica vybrali nové místo – okres Yuchi, jenž se nachází na pobřeží krásného jezera Sun Moon uprostřed Taiwanu a jenž se k tomuto účelu svou půdou i podnebím výborně hodí. Japonci se chtěli vyrovnat Britům, kteří tehdy měli obchod s černým čajem pevně v rukou; co do kvantity se jim to nikdy nepodařilo, ale kvalita taiwanských černých čajů byla nečekaně vysoká a brzy jim zajistila takový věhlas, že se velmi dobře prodávaly v New Yorku i v Londýně. Jakmile se na konci druhé světové války Japonci z ostrova stáhli, pěstování černého čaje téměř vymizelo. Dnes se k němu místní lidé vrací, a proto si jej můžete vychutnat i vy a sami zjistit, proč byl tak ceněný. 
Kultivar TRES No. 8 Assamica byl zušlechtěn taiwanským centrem pro výzkum čaje. Na první pohled zaujme svými velikými srolovanými listy, které připomínají ty nejkvalitnější odrůdy oolongů Bao Zhong. Jeho aroma je výrazně ovocné a připomíná nakládané višně a meruňkovou marmeládu, jeho chuť je plná, ovocně sladká a opojná, zároveň však i velice osvěžující. Jeho příjemně sametové tělo hladí patro a snese i kapku mléka.

Forma: Černý čaj celolistový
Oblast: Taiwan
Rok: 2023
Označení: TRES 8 A+
Země původu: Taiwan