.

Darjeeling Goomtee Second Flush 2021, DJ 52/21 FTGFOP1

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
165 Kč
132 Kč / 50g
10g
Vzorek
45
36

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Černý čaj z Darjeelingu
Druhá, letní sklizeň z naší partnerské zahrady Goomtee ležící nedaleko městečka Kurseong v indickém Darjeelingu. Velmi tmavý hnědočerný, zcela oxidovaný, pěkně rolovaný, drobný suchý list příjemné sladce ovocné a oříškové chuti. Hnědorudý nálev intenzivní sladce ovocné, mírně dřevité chuti s tóny cukrové třtiny, skořice a javorového sirupu.

Příprava: 3 čajové lžičky (10 g) čaje na 500 ml vody prošlé varem, louhujeme 2 - 3 minuty.
 

Zahrada Goomtee - rodinné bohatství na horském úbočí
Čajové keře čínské variety jsou pěstovány na horských svazích v nadmořské výšce mezi 900 a 1800 m. Středně chladné podnebí a dostatek srážek činí ze zahrady Goomtee ideální místo k produkci kvalitního čaje. Tyto podmínky, kdy se sluneční svit střídavě proměňuje v mlhu, umožňují pomalý růst nezbytný pro přirozený vývoj všech kvalit čajového listu. Zahrada Goomtee je pruhem země zasazeným do malebného prostředí se zahradou Jungpana na východě a Castletonem směrem na západ. Najdete zde i několik vodopádů a nádhernou zahradu, jež obklopuje rodinný bungalov.

Historie
V roce 1899 založil tuto zahradu britský průkopník Henry Lennox a po něm ji převzal slavný plantážník G. W. O’Brien.
Po druhé světové válce zahradu odkoupila nepálská královská rodina Ránů. Vedení zahrady se ujal pan Mahabir Prasad a rodina Kejriwalů, indických průkopníků 50. let minulého století. Během uplynulých 50 let proběhla úplná renovace jak samotné zahrady, tak továrny. Pan Ashok Kumar, který zahradu zdědil po svém otci, se zaměřoval na uchování tradičního způsobu pěstování čaje. Po tříměsíční blokádě zahrad v Darjeelingu v roce 2017 se ale dostal do tak velkých problémů, že byl nucen zahradu prodat skupině Kredo group.
Každý sběr čaje i následující procesy až po zabalení a prodej jsou pečlivě zaznamenány v denním hlášení. Záznam obsahuje vyčerpávající informace o použitém surovém materiálu, části zahrady, nadmořské výšce a klimatických podmínkách, které panovaly v den sběru. Zapsány jsou i přesné parametry zpracování - zavadnutí a rolování listu či sušení lotu.

 

Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Goomtee
Sklizeň: 2. sklizeň
Rok: 2021
Lot: DJ 52/2021
Označení: FTGFOP 1
Značka: Pure China
Země původu: Indie - Darjeeling