.

Darjeeling Goomtee Muscatel Valley Autumnal 2021 MV 76, FTGFOP1

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
175 Kč
131 Kč / 50g
10g
Vzorek
45
34

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Podzimní sklizeň ze zahrady Goomtee ležící nedaleko městečka Kurseong v indickém Darjeelingu. Drobný, pravidelně rolovaný, zcela oxidovaný suchý list tmavě hnědé barvy a příjemně hřejivé vůně plné sladkého dřeva, ořechů a pečeného chleba. Oranžově měděný nálev plné, kulaté, hebké sladce ovocné chuti s převahou ostružiny a černého rybízu, špetkou skořice a dlouhým mírně svíravým dozvukem.

Příprava: 3 čajové lžičky čaje na 0,5 l vody prošlé varem, louhujeme 3 - 4 minuty.
 

Sběračky v Goomtee - skvělé dámy!

Zahrada Goomtee- rodinné bohatství na horském úbočí
Čajové keře čínské variety jsou pěstovány na horských svazích v nadmořské výšce mezi 900 a 1800 m. Středně chladné podnebí a dostatek srážek činí ze zahrady Goomtee ideální místo k produkci kvalitního čaje. Tyto podmínky, kdy se sluneční svit střídavě proměňuje v mlhu, umožňují pomalý růst nezbytný pro přirozený vývoj všech kvalit čajového listu. Zahrada Goomtee je pruhem země zasazeným do malebného prostředí se zahradou Jungpana na východě a Castletonem směrem na západ. Najdete zde i několik vodopádů a nádhernou zahradu, jež obklopuje rodinný bungalov.

Historie
V roce 1899 založil tuto zahradu britský průkopník Henry Lennox a po něm ji převzal slavný plantážník G. W. O’Brien.
Po druhé světové válce zahradu odkoupila nepálská královská rodina Ránů. Vedení zahrady se ujal pan Mahabir Prasad a rodina Kejriwalů, indických průkopníků 50. let minulého století. Během uplynulých 50 let proběhla úplná renovace jak samotné zahrady, tak továrny. Současné vedení se zaměřuje na uchování tradičního způsobu pěstování čaje.
Každý sběr čaje i následující procesy až po zabalení a prodej jsou pečlivě zaznamenány v denním hlášení. Záznam obsahuje vyčerpávající informace o použitém surovém materiálu, části zahrady, nadmořské výšce a klimatických podmínkách, které panovaly v den sběru. Zapsány jsou i přesné parametry zpracování - zavadnutí a rolování listu či sušení lotu.

Slovníček pojmů
Lot (někdy také Invoice) - číslo často označuje den sběru a zpracování určitého množství čaje. Například čaj sebraný třetí den sklizně v roce 2008 bude mít číslo lotu 3/ 08. Čaj z jednoho lotu prochází jednotným procesem zpracování. Tvoří tak neopakovatelný originál.

 

Forma: Celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Goomtee
Sklizeň: Autumnal Flush
Rok: 2021
Lot: MV 76/ 2021
Označení: FTGFOP 1
Země původu: Indie - Darjeeling