.

Cejlon 1978

země původu Srí Lanka

10g
Sáček se ziplockem
390

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Jedná se o klasický černý čaj nesoucí označení BRO:ORG:PEK dnes psáno jako BOP, tedy drobný zlomkový list tvořený pupenem a dvěma lístky. Čaj byl uchovávám po celou dobu uzavřený v dřevěných boxech bez přístupu vzduchu. Boxy byly otevřeny až v lednu 2024. Čaj je v neuvěřitelné dobré kondici, zachoval si původní ovocné a citrusové aroma s čistou lehce dřevitou tříslovinou. Muselo jít tehdy o velmi kvalitní, plný a aromatický čaj. Archivace dodala chuti mnoho vrstev. Má krásné převážně hlubší sladce balzamické tóny, sladkost sušených datlí, stopu kadidla, santalu a orlářky.

Příprava čaje Cejlon 1978

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody.

Archivní Cejlon

Zhruba 46 let starý cejlonský čaj archivovaný ve skvělých suchých podmínkách v původním balení (200g papírové krabičky balené po 5ks v dřevěných boxech - viz foto) na britských ostrovech. Čaj byl odeslán do Londýna ze Srí Lanky dne 24.11.1978 prostřednictvím srílanské společnosti Whittalls Estates & Agencies limited z Colomba. Jde tedy pravděpodobně o letní sběr z roku 1978.

Forma: Černý čaj Broken
Oblast: Srí Lanka
Rok: 1978
Označení: BOP
Země původu: Srí Lanka