.

Benihikari Wakocha

země původu Japonsko


Sypaný čaj
610 Kč / 50g

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Černý čaj z malé zahrady pana Iwaty, který ji vede v režimu organického zemědělství. Jarní sběr z keříků kultivaru Benihikari. Tmavě hnědý, lehčeji rolovaný a převážně oxidovaný suchý list příjemné, chladivě sladké, mírně dřevité a ořechové vůně s tóny pastového medu a pryskyřice. Rudě oranžový nálev krásně vyvážené, krémově hebké chuti s výraznou ovocnou složkou s tóny sušený meruněk, pomerančové kůry, přemrzlých šípků a mírnou citrusovou svíravostí v dozvuku.
V posledních letech byla na celé farmě používaná pouze biologická hnojiva z místních zdrojů. Sklizeň z místních keříků probíhá pouze jednou ročně, na jaře. Čaj je z roku 2020 a má velký potenciál k dlouhodobému zrání.

Původ: zahrada Yama no shita danchi, Tsukigase, Nara
Rozloha: 0,2 ha
Nadmořská výška: 250 m
Podloží: magmatická hornina
Půda: směs hlinitých a písčitých zemin
Farmář: Fumiaki Iwata

Doporučená příprava

Použijte 4 g čaje a zalijte jej horkou vodou o teplotě 98 °C, nechte louhovat 90 sekund. Muže můžete zalít až čtyřikrát. Vyšší teplota vody lépe uvolní jedinečné aroma čaje v nálevu.

O kultivaru Benihikari

Kultivar Benihikari byl vyšlechtěn výzkumným ústavem v Makurazaki v Kagošimě a zaregistrován v roce 1960 pod číslem #28. Matečnou rostlinou by kultivar Benikaori, který byl opylen původní Kagošimskou odrůdou. Vzniklý druh byl následně křížen s kultivarem Makura Cn1 původního čínského čajovníku. Kultivar Benihikari byl následně vybrán z různých potomků tohoto křížence s nejlepšími vlastnostmi pro produkci černých čajů a olongů. Stručně řečeno, kultivar Benihikari je dokonalou kombinací osvědčených kultivarů černého čaje z Indie, Číny a Japonska, vyvinutých tak, aby vyhovovaly mezinárodním standardům kvality. Čajovníky typu Benihikari raší později než Yabukita a jsou ceněny pro dobrou výnosnost a schopnost rychle růst.

O farmáři

Fumiaki Iwata je ročník 1974, vystudoval vysokou školu zemědělskou v Tokyu a od roku 2001 se věnuje rodinému podniku – pěstování čaje.

Forma: Celolistový
Oblast: Japonsko
Zahrada: Yama no shita danchi
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2020
Označení: Benihikari
Země původu: Japonsko