.

Nara Sencha Yamatomidori Native Cultivar

země původu Japonsko


Sypaný čaj
445 Kč / 50g
10g
Vzorek
95

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Sencha nejvyšší jakosti z malé farmy vedené v režimu organického zemědělství panem Fumiaki Iwata ve vesničce Tsukigase v prefektuře Nara. Lístky pocházejí z jarní sklizně 2021 ze semínek vypěstovaných, šedesátiletých čajovníků kultivaru Yamatomidori.
Podlouhlý, podélně tvarovaný, kovově lesklý, tmavě zelený suchý list svěží bylinně sladké vůně se slanými tóny mořských řas a zeleného pepře. Velmi světlý, čirý nálev světlezelené barvy a delikátní vyvážené chuti s příjemnou svěžestí, stopou zeleného pepře, bazalky a limetky a s jemným dozvukem bez jakékoliv svíravosti.
Doporučená příprava: 4-5 g čaje, 200 ml vody o teplotě 90 °C, louhujeme 40 vteřin, opakujeme ve 3-5 nálevech.

Zahrada: Kitorode, Tsukigase, Nara
Rozloha: 2000 m2
Nadmořská výška: 260 m
Farmář: Fumiaki Iwatava
Kultivar: Yamatomidori
Sklizeň: jaro 2021

O farmáři
Pan Fumiaki Iwata je ročník 1974, vystudoval vysokou školu zemědělskou v Tokyu a od roku 2001 se věnuje rodinému podniku – pěstování čaje.

O zahradě Kitorode キトロデ
Zahrada Kitorode u vesnice Tsukigase v prefektuře Nara je jedna z mála zahrad, která si v době svého založení v roce 1964 mohla dovolit pěstovat čajovníky ze semen. Ač leží v nadmořské výšce kolem 260 metrů, celkový charakter terénu působí horským dojmem. Lávové podloží zahrady dodává keříkům potřebné minerály a dotváří tak unikátní charakter tohoto čaje.

 

O kultivaru Yamatomidori

Původní keříky tohoto krásného a starého kultivaru pocházejí z vyšších poloh hornatých oblastí v prefektuře Nara. Kultivar byl objeven v roce 1924, registrován pod číslem 10 a v roce 1953 pojmenován Yamatomidori. Horský charakter kultivaru dodává keříkům extrémní odolnost vůči chladu a chorobám. Lístky začínají rašit a také se sklízejí později než u ostatních kultivarů. Zhruba o deset dní později než Yabukita. Keříky jsou také vhodnější pro pěstování ve svahu než na plochých lánech. Čaje z kultivaru Yamatomidori jsou snadno rozpoznatelné pro delikátní sladkost, kterou pocítíme na patře. 

 


 

 

Forma: Celolistový
Oblast: Japonsko
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2021
Země původu: JaponskoZelený čaj