.

Bio Matcha Inspiration No 1

země původu Japonsko


Sypaný čaj
315 Kč / 50g

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Zelený práškový čaj z jihojaponské Kagošimy

Práškový čaj namletý z lístků z první květnové sklizně. Velmi aromatický, s jemnou svíravostí v dozvuku. Vhodný pro přípravu „usucha“ (řídký čaj) a ideální do míchaných nápojů a koktejlů ze zeleného čaje.

Příprava čaje matcha

2 (nebo 4) bambusové lžičky čašaku s práškovým čajem vložíme do vyhřáté čajové misky čavan, zalijeme 2 dcl 60°C horké vody a našleháme bambusovou metličkou časen. Získaný nápoj má smaragdově zelenou pěnu.

Pokud jste ve světě čaje matcha noví, lze intenzitu přirovnat k první chuti červeného vína nebo tmavé čokolády. Chuť může být nezvyklá a těžko uchopitelná a doporučujeme vám začít s „usuchou“ (řídkou neboli slabou matchou) vysoce kvalitního čaje matcha, jako jsou KEIKO Matcha Supreme a Mantoku. Tyto čaje nemají svíravost ani hořkost.

Kagošima

Zastiňování původního čajovníku má dlouhou tradici. V jihojaponské oblasti Kagošima (se stále aktivní sopkou Sakurajima) jsou čajovníky na nejvhodnějších zahradách zastiňovány speciálními sítěmi (kabusé). Sítě propustí jen polovinu slunečních paprsků. Pěstování v polostínu se velmi blíží podmínkám, ve kterých rostl divoký čajovník. Stíněný čaj tak vyvine více účinných látek a zvláštní, velmi aromatickou vůni.

Matcha

Zelený čaj má díky obsahu neoxidovaných polyfenolů prokázané antibakteriální a protivirové účinky a snižuje hladinu cholesterolu. Kvalitní japonské čaje obsahují hodně vitamínu A, B, C, E a P a také katechiny, karoten, aminokyseliny a minerály jako draslík, fluor a zinek.

Na rozdíl od běžných listů zeleného čaje, které se po vyluhování vyhazují, listy matchy se našlehají s vodou a konzumují se. Pitím čaje matcha dochází ke konzumaci antioxidantů ze zeleného čaje, vitamínů, minerálů a vlákniny ve vyšší koncentraci.
Matcha také obsahuje velké množství L-theaninů – jedinečných přírodních aminokyselin, které se vyskytují téměř výlučně v zeleném čaji – a také teofylinu, který má podobné účinky jako kofein. Má se za to, že tyto látky společně pomáhají udržovat vyšší duševní jasnost a energii.
Tip: skladujte matchu v ledničce.

 

Forma: Práškový zelený čaj
Oblast: Japonsko
Sklizeň: Jarní sklizeň
Označení: CZ - BIO - 002
Značka: BIO
Země původu: Japonsko