.

Wen Shan Bao Zhong Oolong

země původu Taiwan

50g
Sáček
389

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Wen Shan Bao Zhong Oolong

Legendární čaj, který svým řazením leží někde na hranici mezi zeleným čajem a oolongem pocházející z pohoří Wen Shan nedaleko od hlavního města Taipei. Čaj z keříků kultivaru Chin Xin, pěstovaný v nadmořské výšce 300 - 400 m, sklízený na jaře 2023. Lehká oxidace okolo 10 - 15 %. Čaj ze zahrady pana Onga. Jemně oxidovaný, dlouhý, pevně zavinutý list. Sladce omamně květinová vůně spařeného listu trvá po mnoho nálevů. Cítíme rozkvetlý jarní sad, ale i těžší, hlubší tóny růží a orchidejí, které se v chuti nádherně prolínají s paletou ovocných chutí s převahou broskví, manga a medového melounu. To vše zabaleno v smetanové hebkém nálevu jasné světle zelenomodré barvy.

Příprava čaje Wen Shan Bao Zhong

Tento čaj je vhodné připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 30 vteřin. V dalších nálevech 40, 60 a 90 vteřin. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody.

Wen Shan Bao Zhong 文山包種茶

Čaj Wen Shan Bao Zhong vznikl před přibližně 150 lety. U jeho zrodu stál “Wong Yi Cheng” z An Xi v provincii Fujian. Při procesu výroby tohoto oolongu využil metodu Wuyi Oolong. Tento čaj se velice dobře prodával a znal jej tehdy snad každý. Byl balen po 150 gramech v papírových sáčcích orazítkovaných jménem společnosti. Dostal jméno “Bao Zhong”, což je vlastně popis toho, že čaj byl původně balen do papíru (wrapped one). Nejpříznivějším časem pro produkci tohoto čaje je období jarní nebo zimní sklizně.
 

Oblast: Taiwan
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2023
Země původu: Taiwan