.

Wen Shan Bao Zhong Competition Grade 2nd Prize 2023

země původu Taiwan

25g
Sáček se ziplockem
443

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Wen Shan Bao Zhong

Čaj oceněný druhou cenou na jarním kole soutěže New Taipei City Wen Shan Bao Zhong Competition. Zde bylo hodnoceno nesčetné množství vzorků z letošního jarního sběru v oblasti Wen Shan jihovýchodně od hlavního města Taipei. Tmavě modrozelený, podélně rolovaný až kadeřavý list s opojnou chladivou vůní exotických rostlin. Světlý zelenkavý nálev krásně vyvážené, smetanově hebké, sladké chuti s pestrou paletou květinových tónů, stopou exotického ovoce s převahou manga, durianu a růže.

Příprava čaje Wen Shan Bao Zhong

Tento čaj je vhodné připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 30 vteřin. V dalších nálevech 40, 60 a 90 vteřin. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody.

Wen Shan Bao Zhong 文山包種茶

Čaj Wen Shan Bao Zhong vznikl před přibližně 150 lety. U jeho zrodu stál “Wong Yi Cheng” z An Xi v provincii Fujian. Při procesu výroby tohoto oolongu využil metodu Wuyi Oolong. Tento čaj se velice dobře prodával a znal jej tehdy snad každý. Byl balen po 150 gramech v papírových sáčcích orazítkovaných jménem společnosti. Dostal jméno “Bao Zhong”, což je vlastně popis toho, že čaj byl původně balen do papíru (wrapped one). Nejpříznivějším časem pro produkci tohoto čaje je období jarní nebo zimní sklizně.
 

Forma: Oolong celolistový
Oblast: Taiwan
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2023
Země původu: Taiwan