.

Alishan Competition Fine Grade Qing Xin Oolong

země původu Taiwan

50g
Sáček se ziplockem
521

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Alishan Competition Fine Grade Qing Xin Oolong

Oceněný čaj ze soutěže vysokohorských čajů pěstovaných v legendárním pohoří Alishan. Soutěž, kterou pořádá Alishan Farmer´s Association vždy koncem května nebo začátkem června je zaměřena na vysokohorské čaje z právě proběhlé jarní sklizně. Tento čaj splnil standardy soutěže a probojoval se do finále, ze které jsou vybírány vítězné čaje. Pravidla soutěže vyžadují, aby byl čaj lehce pečený, aby odpovídal standardu. Toto pečení je další výzva pro účastníky soutěže. Nejenže čaj musí být té nejvyšší kvality, ale i pečení musí být mistrně provedeno. Původní květinové tóny musí zůstat a nesmí být překryty. Typická je medová sladkost a sladké až opojné květinové tóny.
Výrazně zelený list tvarovaný do tradičních kuliček s příjemnou sladce pečenou vůní s těžšími květinovými tóny. Světle zelený nálev lehké, delikátní, sladké chuti s krásnou květnatostí v dokonalé kombinaci s krémovými pečenými tóny.

Příprava čaje Alishan Oolong

Tento čaj je vhodné připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 30 vteřin. V dalších nálevech 40, 60 a 90 vteřin. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody.

 

Forma: Oolong celolistový
Oblast: Taiwan
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2023
Označení: Qing Xin
Země původu: Taiwan