Wen Shan Bao Zhong 文山包種茶

země původu Taiwan

50g
Sáček
345

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Legendární čaj, který svým řazením leží někde na hranici mezi zeleným čajem a oolongem pocházející z pohoří Wen Shan nedaleko od hlavního města Taipei. Čaj z keříků kultivaru Chin Xin, pěstovaný v nadmořské výšce 300 - 400 m, sklízený začátkem května 2020. Lehká oxidace okolo 10 - 15 %. Čaj ze zahrady pana Wenga. Jemně oxidovaný, dlouhý, pevně zavinutý list. Sladce omamně květinová vůně spařeného listu trvá po mnoho nálevů. Cítíme rozkvetlý jarní sad, ale i těžší, hlubší tóny růží a orchidejí, které se v chuti nádherně prolínají s paletou ovocných chutí s převahou broskví, manga a medového melounu. To vše zabaleno v smetanové hebkém nálevu jasné světle zelenomodré barvy.

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.
 

Wen Shan Bao Zhong 文山包種茶
Čaj Wen Shan Bao Zhong vznikl před přibližně 150 lety. U jeho zrodu stál “Wong Yi Cheng” z An Xi v provincii Fujian. Při procesu výroby tohoto oolongu využil metodu Wuyi Oolong. Tento čaj se velice dobře prodával a znal jej tehdy snad každý. Byl balen po 150 gramech v papírových sáčcích orazítkovaných jménem společnosti. Dostal jméno “Bao Zhong”, což je vlastně název procesu. Nejpříznivějším časem pro produkci tohoto čaje je období jarní nebo zimní sklizně.
Pěstitel, pan Weng, má s produkcí druhu Wenshan Bao Zhong více než třicet let zkušeností a získává různá ocenění, často i několik let za sebou. Tento čaj byl oceněn například v soutěži distriktu New Taipei. Kvalita i cena čaje jsou přiměřené a zároveň velmi stabilní.

Více Méně

Oblast: Taiwan - Wen Shan
Rok: 2020
Země původu: TaiwanOolong