.

Supreme Oriental Beauty Oolong

země původu Taiwan

50g
Alu sáček
653

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Slavný oolong z Taiwanu
Nejvyšší sorta čaje typu Bai Hao nebo také Dongfang Mei Ren pocházející z keříků kultivaru Chin Xin Da Mu pěstovaných v nadmořské výšce 1000 m v okolí městečka Emei na severozápadě ostrova Taiwan. Ručně sbíraný byl pouze pupen a jeden rozvinutý lístek, následná oxidace dosáhla 65 – 75 %. Čaj pochází z rukou čajového mistra pana Xu. 
Jde o vysoce oxidovaný oolong tvořený výhradně (a na rozdíl od většiny ostatních taiwanských oolongů) z mladých čerstvě vyrašených lístků, které byly nakousány druhem malých kobylek (Jacobiasca formosana). Nakousaný list začně ještě na keříku „zaživa“ oxidovat, což dodá výslednému čaji velmi originální sladce kořeněné tóny, pro něž je tolik ceněn. Kobylky vlastně vysávají šťávu z lístků, větviček i pupenů. Zasažená rostlina pak začne produkovat určité látky, mimo jiné i monoterpendiol a hetrienol, které způsobují unikátní aroma čaje. Zasažené lístky se díky tomu po okrajích zbarví do běla.

Zde je naše doporučení na přípravu:
Menší hrst lístků (cca 5 g čaje) vložíme do vyhřáté malé konvičky o objemu 1,5 dcl a zalijeme vodou o teplotě 90 - 95ᵒC. Necháme louhovat jednu minutu a slijeme do vyhřátých šálků. To můžeme opakovat s postupným prodlužováním doby louhování, dokud nám čaj chutná. Většinou, zvláště v případě vyšších tříd, je možné udělat až deset nálevů.
V tomto případě bych doporučoval udělat si na čajový dýchánek dostatek času a spojit jej s více příjemnými prožitky. Například vybrat si pěkné čajové nádobí, připravit si do termosky horkou vodu, abychom nemuseli nikam odbíhat, pohodlně se usadit a prostě si to užít.

 

Přečtěte si blog o tomto výjimečném čaji!

Oblast: Taiwan
Sklizeň: Letní sklizeň
Rok: 2023
Země původu: Taiwan