.

Gokase Oolong Cultivar Minamisayaka

země původu Japonsko


Sypaný čaj
595 Kč / 50g
10g
Vzorek
125

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Japonský oolong z keříků kultivaru Minamisayaka z hornaté oblasti v okolí městečka Gokase v prefektuře Miyazaki na jižním japonském ostrově Kjúsú. Nepravidelně rolovaný, nelámaný suchý list matné zelenomodré barvy s dohněda zbarvenými okraji a výraznou omamně sladkou těžkou květinovou vůní s tóny jasmínu a smetany. Zlatozelený nálev intenzivní sladce květinové, mírně vegetální chutí s velmi pestrou paletou květinových a bylinných tónů, omamnou vůní jasmínů a dlouhým živým sladce exotickým dozvukem.
Doporučená příprava: 4g čaje, 200 ml vody o teplotě 90-98 °C louhujeme 20-90 vteřin, opakujeme v 5-10 nálevech.
 

Něco více o čaji

Lístky vybrané pro zpracování tohoto oolongu jsou sklízeny trochu dříve než lístky určené pro zpracování na zelený čaj. Ideální doba sklizně je ve chvíli, kdy se vrcholový lístek začíná otvírat. List je poté ponechán lehkému zavadání a následné velmi jemné oxidaci. Oxidace lístků byla ukončena velmi jemným nahříváním na pánvích, podobně jako v případě čaje Kamairicha.

Původ: zahrada Makoto-hata, Gokase, Miyazaki, Japonsko

Rozloha: 2000 m2

Nadmořská výška: 650 m

Sklon svahu: 5 %

Farmář: Akira Miyazaki

Typ: Oolong

Kultivar: Minamisayaka

Sklizeň: jaro 2021

Stáří stromků: 15 let

Zahrada Makoto-Hata 誠畑
Farma je obklopena japonskými cedry, což omezuje množství slunečního svitu, který dopadá na keře.

Makoto-Hata

Kultivar Minamisayaka
Tento nepříliš známý, mladý kultivar pochází právě z prefektury Miyazaki a jde o křížence kultivarů Miya A-6 a NN27. V roce 1991 byl registrován pod č. 42. Lístky keříků Minamisayaka raší trochu později, avšak s bohatší výnosností než známější Yabukita. Keříky mají bohatší kořenový systém, větve se rozrůstají vertikálně a lístky jsou delší, eliptické a trochu tmavší oproti ostatním kultivarům.  Čajovníky jsou odolné vůči chladu a mrazu i běžným nemocem. Nejčastěji se zpracovávají na zelené čaje typu Sencha.
 

Minamisayaka kultivar

 

 

Forma: Celolistový
Oblast: Japonsko
Zahrada: Makoto-hata
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2021
Označení: Minamisayaka cultivar
Země původu: Japonsko