Dong Ding Tea production Cooperative, Chin Xin Cultivar, Gold Prize

země původu Taiwan

50g
Alu sáček vakuově balený
525

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Soutěžní oolong z Taiwanu
Tradičním způsobem zpracovaný suchý list svinutý do pravidelných drobných kuliček matné šedozelené barvy a intenzivní sladce pečené vůně s tóny sušených švestek, třtinového cukru a stopou ženšenu. Světlý zlatavý nálev delikátní hebké, smetanově krémové chuti s velmi precizním vyvážením pečených a vegetálních tónů a velmi pestrou paletou jemných chuťových vrstev. Plné hutné aroma s barevnou škálou ovocných tónů s příměsí nakládaných švestek a meruněk, pastového medu, vlašských ořechů, chladivé vanilky a stopou ženšenu.
Tento oolong byl v červnu 2019 oceněn zlatou cenou v soutěži Lugu Farmer Association Competition Tea a ocitl se v celkovém pořadí na 216 místě. Pravidla soutěže však neumožňují uvést jméno farmáře a místo produkce.
Kultivar: Chin Xin Oolong 青心烏龍

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

Tradiční oolong Dong Ding se sází v horách, ve výšce 700 – 1200 m, a jedná se většinou o různé odrůdy rostliny Chin Xin Oolong. Sbírá se jeden pupen a dva nebo tři lístky, vše je pak fermentováno na 30 % a silně upraženo.
Říká se, že oolong Dong Ding přinesl v roce 1885 z Fujianu učenec (jui ren 舉人) Fong Chi Lin z Lugu, když se vracel z Číny průsmykem u hory Wu Yi – měl tehdy přinést 36 rostlin odrůdy Chin Xin. Jiný muž, Shan Xian Lin, se doslechl, že Fong Chi Lin nemá dost peněz na to, aby mohl absolvovat státní zkoušky. Pomohl mu tedy. Když Fong Chi Lin úspěšně získal titul učence, věnoval svému dobrodinci 12 rostlin. Pan Lin Shan Xian pak tento čaj úspěšně pěstoval v blízkosti rybníka Kylin v Lugu v oblasti Dong Ding.
Tradiční oolong Ding Dong je ručně sbíraný čaj s nezapomenutelnou chutí a vynikajícím aromatem. Je to skvělá volba pro znalce oolongů.
Přečtěte si Blog o soutěži.
 

Více Méně

Oblast: Taiwan - Nantou County
Rok: 2019
Země původu: TaiwanOolong