.

Alishan Rui Feng Xin Chin Oolong Winter 2020

země původu Taiwan

50g
Alu sáček vakuově balený
395

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Do větších, spíše nepravidelných zelených kuliček rolovaný list s lehčí asi 15% oxidací a velmi příjemným intenzivně sladkým a těžším květinovým aroma. Světlý zlatavě zelený nálev jasné, čisté chuti s intenzivní smetanovou a chladivou sladkostí a krásnými tóny rozkvetlého šeříku, růží a konvalinek.
Příprava: Čaj vhodný pro přípravu typu GongFu. Asi 5 g čaje vložíme do malé konvičky o objemu 150 ml a zalijeme vroucí vodou. Sléváme po 15 - 30 vteřinách louhování. Čaj snese více nálevů.

Čaj pochází ze svahů v okolí městečka Rui Feng v nadmořské výšce 1300 m ve slavném pohoří Alishan. Sběr lístků z keříků kultivaru Xin Chin probíhal v úplném závěru sezóny v listopadu 2020. Tyto čaje se také označují jako zimní sklizeň nebo winter tea. Jde o poměrně krátkou sezónu s menší produkcí čaje, je to období s kratšími a chladnějšími dny. Lístky čajovníku rostou pomaleji a tím v nich vzniká pestřejší paleta chutí a aromat. Čaje ze zimní sklizně bývají aromatičtější. Avšak aromatická skladba se přesouvá od květinových tónů (typických pro žádané jarní sběry) ke spíše hlubším a sladším chutím. Ty jsou často ještě umocněny lehkým dopékáním zimních čajů, jako i v tomto případě. 
Původ: Vesnice Rui Fong Mei Shan Township, okres Jia Yi 
Nadmořská výška: 1200–1300 m
Kultivar: Xin Chin 
Výrobce: pan Chen 
Úroveň oxidace: 15%

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Taiwan - Alishan
Sklizeň: Winter Tea
Rok: 2020
Označení: Xin Chin
Země původu: TaiwanOolong