.

Bio Matcha Inspiration No 2

země původu Japonsko


Sypaný čaj
270 Kč / 50g

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Výběrová matcha z Kagošimy

Má intenzivní zelenou barvu, vícevrstvou vůni a téměř krémovou hebkost na jazyku. Dokonalé vyvážení svěžesti a plnosti chuti. Čaj je vhodný pro znalce, ale také pro „matcha nováčky“. Vhodná pro řídký nápoj („usucha“) i hustou matchu („koicha“, zde se používá dvojnásobné množství čaje).
Jedinečný najemno mletý zelený čaj matcha je určený k japonskému čajovému obřadu čanoju. Ty nejkvalitnější lístky japonského zeleného čaje se po usušení melou na pomalu se otáčejících kamenných mlýnech. Díky tomuto zvlášť šetrnému zpracování si matcha zachovává všechny účinné látky jako jsou vitamíny, antioxidanty, minerály a vláknina. Má jasnou svěží chuť i vůni. Jde o neopakovatelný zážitek. Specialitou tohoto čaje je fakt, že byl namlet z čaje Tencha na kamenných mlýnech přímo v Evropě.

Příprava čaje matcha

2 (nebo 4) bambusové lžičky čašaku s práškovým čajem vložíme do vyhřáté čajové misky čavan, zalijeme 2 dcl 60°C horké vody a našleháme bambusovou metličkou časen. Získaný nápoj má smaragdově zelenou pěnu. 
Práškový čaj je vhodný k přípravě nápojů či pokrmů. Delikátní přísada do zmrzliny, jogurtového či alkoholického koktejlu. Na našem blogu můžete najít inspiraci k vlastním pokusům.

Pokud jste ve světě čaje matcha noví, lze intenzitu přirovnat k první chuti červeného vína nebo tmavé čokolády. Chuť může být nezvyklá a těžko uchopitelná a doporučujeme vám začít s „usuchou“ (řídkou neboli slabou matchou) vysoce kvalitního čaje matcha, jako jsou KEIKO Matcha Supreme a Mantoku. Tyto čaje nemají svíravost ani hořkost.

Kagošima

Zastiňování původního čajovníku má dlouhou tradici. V jihojaponské oblasti Kagošima (se stále aktivní sopkou Sakurajima) jsou čajovníky na nejvhodnějších zahradách zastiňovány speciálními sítěmi (kabusé). Sítě propustí jen polovinu slunečních paprsků. Pěstování v polostínu se velmi blíží podmínkám, ve kterých rostl divoký čajovník. Stíněný čaj tak vyvine více účinných látek a zvláštní, velmi aromatickou vůni.

Matcha

Zelený čaj má díky obsahu neoxidovaných polyfenolů prokázané antibakteriální a protivirové účinky a snižuje hladinu cholesterolu. Kvalitní japonské čaje obsahují hodně vitamínu A, B, C, E a P a také katechiny, karoten, aminokyseliny a minerály jako draslík, fluor a zinek.

Na rozdíl od běžných listů zeleného čaje, které se po vyluhování vyhazují, listy matchy se našlehají s vodou a konzumují se. Pitím čaje matcha dochází ke konzumaci antioxidantů ze zeleného čaje, vitamínů, minerálů a vlákniny ve vyšší koncentraci.
Matcha také obsahuje velké množství L-theaninů – jedinečných přírodních aminokyselin, které se vyskytují téměř výlučně v zeleném čaji – a také teofylinu, který má podobné účinky jako kofein. Má se za to, že tyto látky společně pomáhají udržovat vyšší duševní jasnost a energii.
Tip: skladujte matchu v ledničce.

Forma: Práškový zelený čaj
Oblast: Japonsko
Označení: CZ - BIO - 002
Země původu: Japonsko