.

Bio Matcha Inspiration No 2

země původu Japonsko


Sypaný čaj
250 Kč / 50g
10g
Vzorek
59

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Zelený práškový čaj
Najemno mletý zelený čaj. Ty nejkvalitnější lístky japonského zeleného čaje se po usušení melou na pomalu se otáčejících kamenných mlýnech. Díky tomuto zvlášť šetrnému zpracování si čaj zachovává všechny účinné látky jako jsou vitamíny, antioxidanty, minerály a vláknina. Má jasnou svěží chuť i vůni. Tento čaj byl namlet z lístků stíněného čaje Sencha z druhé sklizně z jihojaponské Kagošimy.

 

Práškový čaj je vhodný k přípravě nápojů či pokrmů. Delikátní přísada do zmrzliny, jogurtového či alkoholického koktejlu. Na našem blogu můžete najít inspiraci k vlastním pokusům. Na rozdíl od běžných listů zeleného čaje, které se po vyluhování vyhazují, listy matchy se našlehají s vodou a konzumují se. Pitím čaje matcha dochází ke konzumaci antioxidantů ze zeleného čaje, vitamínů, minerálů a vlákniny ve vyšší koncentraci.
Matcha také obsahuje velké množství L-theaninů – jedinečných přírodních aminokyselin, které se vyskytují téměř výlučně v zeleném čaji – a také teofylinu, který má podobné účinky jako kofein. Má se za to, že tyto látky společně pomáhají udržovat vyšší duševní jasnost a energii.
Tip: skladujte matchu v ledničce.

Oblast: Japonsko
Označení: CZ - BIO - 002
Země původu: JaponskoKeiko