.

Bio Kagoshima Hojicha

země původu Japonsko


Sypaný čaj
205 Kč / 50g

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Pražený zelený čaj z Japonska, Kagošima
Jemně opražený zelený čaj Kukicha. Má čerstvou, lehce praženou chuť i vůni. Vhodný k popíjení po jídle. Důležitou charakteristikou čaje Houjicha je, že obsahuje méně kofeinu. Zelený čaj obsahuje zdraví prospěšné látky jako tanin, kofein, vitamíny (A, B2, C, E, K...).
Při pražení se kofein vypařuje, ale tanin, látka známá svými protirakovinnými účinky, v čaji Hojicha zůstává. Díky pražení při vysoké teplotě ztratí svíravost typickou pro zelený čaj (pozn. ztráta katechinů). Dá se tedy říct, že můžete vypít více doušků čaje Hojicha než běžného zeleného čaje, a také jej mohou pít děti a starší lidé.
 

Příprava: 2 čajové lžičky čaje na 0,5 l vody prošlé varem a vychladlé na cca 85°C, louhujeme 1 - 3 minuty.

Bio čaje z Kagošimy
Kagošima má ty nejlepší podmínky pro organické pěstování vysoce kvalitního zeleného čaje. Zákaz používání chemických hnojiv a pesticidů spolu s kombinací vhodné oblasti pro pěstování čaje a rozvinutých technologií zaručí výtečnou kvalitu a požitek z nápoje.

Důležitou charakteristikou čaje Hojicha je, že obsahuje méně kofeinu.
Zelený čaj obsahuje zdraví prospěšné látky jako tanin, kofein, vitamíny (A, B2, C, E, K...). Při pražení se kofein vypařuje, ale tanin, látka známá svými protirakovinnými účinky, v čaji Houjicha zůstává. Díky pražení při vysoké teplotě ztratí svíravost typickou pro zelený čaj (pozn. ztráta katechinů). Dá se tedy říct, že můžete vypít více doušků čaje Houjicha než běžného zeleného čaje, a také jej mohou pít děti a starší lidé.

Zelený čaj a naše zdraví.
 

Forma: Pražený zelený čaj
Oblast: Japonsko
Označení: CZ - BIO - 002
Země původu: Japonsko