Darjeeling Giddapahar Wonder 2020 First Flush EX 02/20

země původu Indie - Darjeeling

50g
Sáček se ziplockem, etiketa
375
10g
Vzorek
80

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

První sklizeň ze zaharady Giddapahar v Darjeelingu.
Jarní Darjeeling z věhlasné zahrady Giddapahar produkovaný v prvních dnech letošních sběrů ještě před uzávěrou zahrad letos v březnu. Krásně zpracovaný, lehce oxidovaný a zcela nelámaný velmi dlouhý list tvarovaný do dlouhých pravidelných „drátků“. Zlatooranžový nálev velmi vyvážené, hebké, sladké kulaté ovocné a ořechové chuti s tóny granátového jablka, manga, růžových květů a lehkou svíravostí v dozvuku.
 

Příprava: 3 čajové lžičky čaje na 0,5 l vody prošlé varem a zchlazené na 85ᵒC, louhujeme 2 - 3 minuty. S dobou louhování můžete experimentovat. Podívejte se na blog o kvalitě vody, je totiž zásadní pro chuť připravovaného čaje.

Giddapahar Tea Estate
Giddapahar je jedna z mála zbývajících zahrad v Darjeelingu, která stále produkuje čaj ze starších keřů typu China. Giddapahar Tea Estate leží v srdci kurseongského údolí. (Slovo Giddapahar je nepálské a překládá se jako „Orlí útes“). Zahradu vlastní rodinná firma, rozkládá se na poměrně malém území 109 hektarů v průměrné výšce 1400 m. n. m. Je z ní nádherný pohled na Himálaje. Zahrada vznikla v roce 1881 a od té doby nepřerušeně produkuje čaj.

 

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Giddapahar
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2020
Lot: EX 20/20
Označení: SFTGFOP1 CH
Země původu: Indie - DarjeelingDarjeeling