.

Wuyi Black Tea

země původu Taiwan

50g
Alu sáček
355

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Černý čaj z podzimní sklizně pocházející ze specifického kultivaru Wuyi, pojmenovaného podle známé čajové oblasti ležící v provincii Fujian na jihovýchodě Číny, odkud byl kdysi přivezen. Čaj byl pěstován panem Yu ve stylu Natural Farming na svazích v okolí městečka Ming Jian v kraji Nantou. Tento kultivar je velmi vhodný pro zpracování na černé či vysoce oxidované čaje s následným intenzivním pečením.
Tmavý, dlouhý, nelámaný, lehčeji rolovaný a plně oxidovaný suchý list intenzivní ovocné (lesní plody) a sladovité vůně se stopou ženšenu a čokolády. Světlejší hnědo oranžový nálev plné, kulaté, smetanově hebké a medově sladké chuti s tóny sladu, jádrového ovoce a podzimního lesa.

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

 

Oblast: Taiwan
Rok: 2021
Označení: Wuyi
Země původu: Taiwan