.

Hadong Hwangcha - Žlutý čaj

země původu Jižní Korea

80g
Alu sáček
1 410

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Žlutý čaj z Jižní Koreje
Korejský celolistový částečně oxidovaný čaj. Hwang-cha znamená v korejštině žlutý čaj. Někdy se též používá název Balhyocha (Paryocha) – oxidovaný čaj. Lehčeji rolovaný, krásně tvarovaný suchý list jemné sladovité vůně. Oranžovo zlatavý nálev vyvážené, sametově hebké až krémové viskozity plný hutných tónů lesního medu, pryskyřice, sladu a pečených kaštanů.
Příprava: 1 čajová lžička (4 g) čaje na 200 ml vody prošlé varem a vychladlé na 85° C, louhujeme 1 minutu. Podobně připravíme i další nálevy, teplotu vody pozvolna zvyšujeme. Čaj snese více nálevů.

O čajích z oblasti Hadong
 Většina čajovníků v Koreji je vysázena ve velkých komerčních zahradách v Boseongu v provincii Jižní Jeolla od roku 1950. Existují však také čaje, které pocházejí z polodivokých čajovníků v oblasti Hadong v provincii Jižní Gyeongsang. Tato oblast je historickým domovem korejského čaje. Zejména čaje v okolí kláštera Ssanggye-sa na svazích slavné Jirisan Mountain jsou sklízeny a zpracovány většinou ručně a vznikají zde nejjemnější korejské čaje. Čajovníky sem byly dovezeny z Číny a vysázeny v 9. Století. Během staletí se rozmnožily vysemeňováním. Nebyly množeny pomocí importovaných kultivarů jako jinde v Koreji a díky tomu si udržely unikátní chuťové nuance a aroma typické pro Jirisan Mountain. Vzhledově jsou čaje drobnolisté, v chuti sladké s intenzivním aroma. Nepoužívají se zde pesticidy a hnojiva jsou použita jen v malých dávkách, pokud vůbec. 
Přečíst Blog.

Forma: Žlutý čaj celolistový
Oblast: Jižní Korea
Rok: 2023
Země původu: Jižní Korea