.

Early 80s Twinings Royalty Blend

země původu Srí Lanka

10g
Sáček se ziplockem
295

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Krásně vyzrálý černý čaj, který je původem spíše ze Srí Lanky než směsí čajů více proveniencí. Stoprocentně to však nedokážeme určit. Další přírůstek z londýnské aukční síně. I tentokrát se zajímavým příběhem. Čaj údajně pochází z Clarence House v Londýně, rezidenčního domu britské královské rodiny. Jediné co aukční síň uvádí je, že čaj byl vyroben speciálně pro královskou rodinu a čaj obdrželi od bývalého komorníka královské rodiny. Více informací prý bohužel nemohou poskytnout.

Jedná se o klasický černý čaj nesoucí označení BRO:ORG:PEK dnes psáno jako BOP, tedy drobný zlomkový list tvořený pupenem a dvěma lístky. Čaj byl uchovávám po celou dobu uzavřený v dřevěných boxech bez přístupu vzduchu. Boxy byly otevřeny až v lednu 2024. Čaj je v neuvěřitelné dobré kondici, zachoval si původní ovocné a citrusové aroma s čistou lehce dřevitou tříslovinou. Muselo jít tehdy o velmi kvalitní, plný a aromatický čaj. Archivace dodala chuti mnoho vrstev. Má krásné převážně hlubší sladce balzamické tóny, sladkost sušených datlí, stopu kadidla, santalu a orlářky.

Příprava čaje Royalty Blend

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody.

Čaj pro královnu

Přesné datování produkce je bohužel nejasné. Nicméně na plechovce je uveden rok založení firmy Twinings 1706. Dále je zde reklamní slogan “Teamen to connoisseurs for over 275 years” u kterého lze předpokládat, že byl platný jen po nějakou dobu. Plechovky s tímto textem se prodávaly až do začátku devadesátých let. Vzhled této plechovky, papírový přebal a celkový dojem z tohoto čaje nám dávat tušit, že jej lze datovat do první poloviny let osmdesátých.

Připomeňme, že královna Viktorie udělila již v roce 1837 firmě Twinings oprávnění dodávat do královské domácnosti. Od té doby je tato firma dvorním dodavatelem čajů na královský dvůr.

Forma: Černý čaj Broken
Oblast: Srí Lanka
Označení: BOP
Země původu: Srí Lanka