.

Darjeeling Rohini First Flush Jethi Kupi

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
485 Kč / 50g

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

První sklizeň ze zahrady Rohini

První (před)jarní čaj z indického Darjeelingu. Podařilo se nám „ukořistit“ hned první várku čaje, který byl letos v Darjeelingu vyprodukován. Krásně zpracovaný, nelámaný, pravidelně rolovaný, nepatrně oxidovaný suchý list svěží zelené, nahnědlé a stříbřité barvy a bohaté květinové vůně. Zlatavě zelený nálev jasné čiré, jarní avšak plné bylinné chuti s tóny vanilky a s dlouhým sladce květinovým dozvukem.

Sklizeň 2. 2. 2024
Kultivar B-157 (Bannockburn 157)
Nadmořská výška kolem 350-600 m. n. m.

Příprava čaje Darjeeling Rohini

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 85–90ᵒC, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody

Zahrada Rohini je, díky své nižší poloze a vhodným podmínkám, známá svou časnou produkcí jarních čajů.  Po dvou až tříměsíčním období vegetačního klidu začínají na čajových keřících rašit první mladé lístky. Ručně sbíraný a pečlivě vybíraný pupen s dvěma lístky z keříků známého kultivaru B-157 (Bannockburn 157), rostoucích v nadmořské výšce okolo 350-600 m, prošel jen nepatrnou a šetrnou oxidací. Protože lístky v tomto období rostou jen velmi pomalu, jedná se o velmi omezené množství čaje.

Forma: Černý čaj celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Rohini
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2024
Lot: EX 01/ 2024
Označení: Jethi Kupi
Země původu: Indie - Darjeeling