.

Darjeeling Millikthong First Flush 2024

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
325 Kč / 50g
10g
Vzorek
75

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

První sklizeň ze zahrady Millikthong

První letošní klasický First Flush! Jarní sklizeň z darjeelingské zahrady Millikthong rozprostírající se na svazích himálajského předhůří jižně od městečka Mirik v nadmořské výšce od 500 do 1400 metrů. Lehce oxidovaný, pravidelně rolovaný suchý list tvořený převážně mladými lístky a tipsy s příjemnou sladce květnatou vůní. Světlý zlatavý nálev vydatné, řízné, olejnaté chuti s těžšími květinovými tóny šeříku a kvetoucích ovocných stromů s dlouhým příjemně svíravým lehce citrusovým dozvukem.

Příprava čaje Darjeeling Millikthong

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 85–90ᵒC, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody

Zahrada Milikthong

Se svými téměř 813 hektary se jedná o jednu z největších zahrad v oblasti Darjeelingu. Čajová zahrada i k ní přilehlá továrna jsou vedeny v režimu tzv. Systému analýzy rizika a stanovení kritických bodů (Hazard Analysis and Critical Poinst HACCP ) a jsou držitely i několika další významných certifikací včetně Fair Trade, Rainforest Alliance, UTZ a ETP.

Millikthong

 

Forma: Černý čaj celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Millikthong
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2024
Lot: EX 01/2024
Označení: FTGFOP1(CL)
Země původu: Indie - Darjeeling