.

Cejlon Nuwara Eliya, Inverness BOP1

země původu Srí Lanka


Sypaný čaj
89 Kč / 50g
10g
Vzorek
25

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Černý čaj ze zahrady Inverness - Nuwara Eliya

Letní sklizeň z nejvýše položené zahrady na Srí Lance, Inverness, který leží v srdci světoznámé horské oblasti Nuwara Eliya. Tradičně zpracovaný suchý list tmavé rudohnědé barvy, plné oxidace a příjemné ovocně dřevité vůně. Jiskrně rudý nálev řízné ovocné chuti se sladkými tóny medu a exotického koření. Typický vysokohorský čaj z ostrova Srí Lanka.

Příprava čaje Cejlon

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody.

Inverness

je nejvýše položenou čajovou zahradou na Srí Lance. Leží ve výšce 1900 metrů nad mořem, v oblasti Nuwara Eliya.

Nuwara Eliya

Nazývá se podle nejvyššího města na Srí Lance, Nuwara Eliya, které má chladné klima a úžasné panoramatické výhledy na údolí, louky, hory a svěží zelené čajové plantáže. Nuwara Eliya, známá také jako „Malá Anglie“, vždy byla oblíbenou atrakcí v kopcovité oblasti. Britští plantážníci zde budovali domy podobné typickým starým anglickým vesnicím, kde nechyběla pošta, golfové hřiště s 18 jamkami a dokonce i dostihové závodiště; snad aby jim to připomínalo Anglii.
„Piduruthalagala“, nejvyšší hora Srí Lanky s nadmořskou výškou asi 2 500 m se nachází blízko města Nuwara Eliya. Na úpatí hory najdeme také čtyři pozemky zasazené do mírně zvlněné krajiny kolem hory Piduruthalagala a Ragala.  Zahrady Concordia, Courtlodge a Park se rozkládají v nadmořské výšce od 1 500 do 2 256 m v pohoří Piduruthalagala a produkuje se zde prestižní kvalitní čaj, který se označuje za „šampaňské“ mezi čaji. Zahrada Blairlemond v hornatině Ragala se nachází ve výšce 914 až 1 128 m nad mořem.
 

Forma: Černý čaj celolistový
Oblast: Srí Lanka
Zahrada: Inverness - Nuwara Eliya
Sklizeň: Letní sklizeň
Rok: 2023
Označení: BOP 1
Země původu: Srí Lanka