.

Nepál Annapurna White Blossom

země původu Nepál


Sypaný čaj
185 Kč / 50g
10g
Vzorek
45

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Světlý, lehce oxidovaný, pravidelně rolovaný list delikátní bylinné vůně je tvořený vrcholovým tipsem a dvěma lístky. Zlatavý nálev svěží, jarní, květinové vůně s tóny lučních bylin, květů ovocných stromů, citrusů a pryskyřice.

Příprava čaje White Blossom

Použijte 5 g čajových lístků na 0,5 l vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Můžete si také přečíst naše články o přípravě čaje a o kvalitě vody. Tento čaj je možné také připravit na asijský způsob s více nálevy: 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 20 vteřin. V dalších nálevech 30, 40 a 60 vteřin.

Lwang Tea Estate, Nepál

Čajová zahrada u vesničky Lwang ležící asi 30 km severozápadně od Pokhary ve středním Nepálu. Poměrně malá zahrada se rozprostírá na 0,66 hektaru v nadmořské výšce okolo 1700 metrů na úpatí jednoho z nejkrásnějších himálajských vrcholů Machapuchare. Hora jež svým vzhledem připomíná rybí ocas je pro nepálce posvátná a doposud nebyla nikdy zdolána žádnou horolezeckou výpravou. Zahradu založila před dvaceti lety asociace šestnácti místních rodin etnické skupiny Gurung a čaj je zde pěstován v souladu s místní nádhernou přírodou bez použití chemických prostředků. Je osázena keříky typu Clonal pocházejících z Darjeelingu.

Nepálské sběračky
Lwang Tea Estate

Forma: Bílý čaj celolistový
Oblast: Nepál
Zahrada: Lwang
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2024
Lot: AP 01/2024
Označení: White
Země původu: Nepál