.

2022 Pre Qing Ming Red Jade White Tea

země původu Taiwan

50g
Sáček
449

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Bílý čaj z keříků kultivaru Hong Yu TTES 18 z časné jarní sklizně, sklízený ručně 2. března v oblasti Ming Jian v kraji Nantou v nadmořské výšce 350-400 m na zahradách čajového mistra pana Yu, který pěstuje své keříky v souladu s přírodou a bez použití jakékoliv chemie. 
Větší list lehčího, avšak pravidelného rolování (stripe), velmi tmavého jakoby sametového vzhledu daného lehčí oxidací (10 %) a následným dopékáním. Zářivý zlatooranžový nálev plné intenzivní, přesto hebké chuti plné těžšího medu, exotických květů a koření, tolik typické pro kultivar TTES 18.
Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

Pre Qing Ming jsou čaje sklízené před jarním svátkem Qing Ming. Jsou tradičně považovány za vytříbenější, jemnější, chuťově lépe vyprofilované a samozřejmě za cennější.

Oblast: Taiwan
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2022
Označení: Pre Qing Ming
Země původu: Taiwan