Shizuoka Sencha Yutakamidori

země původu Japonsko

50g
Alu sáček
259

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Japonský zelený čaj Sencha z přímořské oblasti v okolí města Kakegawa na jihozápadě prefektury Shizuoka na největším z japonských ostrovů Honshu. Lístky pocházející z keříků Yutakamidori byly delší dobu napařovány, což se projevuje na plnějším a intenzivnějším chuťovém zážitku a hutně zelené barvě nálevu.
Velmi drobný, jakoby nalámaný suchý list tmavě zelené, kovově lesklé barvy a výrazné sladce ovocné vůně s jasně rozpoznatelnými malinami a salátovou okurkou. Nálev jasně zelené barvy, ostřejší, výrazné, sladce citrusové chuti s mírnou vegetální stopou s lehce svíravým dozvukem.

Příprava: 1 čajová lžička (3 g) čaje na 200 ml vody prošlé varem a vychladlé na 55 - 60°C, louhujeme 50 vteřin. Při druhém nálevu zchladíme vodu na 65 - 70°C, sléváme však po 15 vteřinách. Podobně připravíme i další nálevy.

První sklizeň
Čaj je v Japonsku nejprve sklizen a upraven do formy "surového" čaje Aracha, který ještě obsahuje všechny stonky a listy. Obsah vody v čaji je však již snížen na 7 - 8%. Posléze jsou čaje z různých kultivarů čajovníku degustovány a dle barvy nálevu a chuti jsou rozděleny. Shincha je následně vyráběna přímo ze směsi vybraných čajů, zbytek čaje Aracha je uskladněn v chladících kontejnerech. V samotném Japonsku je příchod nejčerstvějšího čaje velkou událostí a v prvních dnech jej lidé nakupují za astronomické částky.
V regionech, kde se pěstuje čaj, vznikají různé druhy tohoto čaje v závislosti na způsobu zpracování. Shincha jako jediná vzniká přímo z čerstvých sběrů. Ostatní čaje jsou vyráběny ze surového čaje Aracha, který je po celý rok uchováván v chladících kontejnerech.
Shincha s listy ve tvaru jehliček je známá především z oblasti Shizuoka, Shincha s listy ve tvaru drobnějších čárek pochází z ostrova Kjúšú.
Jiný typ čaje Shincha pochází v oblasti Kagošima na jihu Japonska (ostrov Kjúšú). Během zpracování prochází typickým procesem delšího napařování, tzv. "deep steaming". Tento způsob výroby vytvoří sladkou, jemně svíravou chuť čaje, výrazné "jarní" aroma a jasně smaragdovou barvu nálevu.


Více Méně

Oblast: Japonsko - Shizuoka
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2018
Země původu: JaponskoZelený čaj