Miska Tenmoku 2 FH

země původu Česko


550

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Kamenina pálená v peci anagama po dobu 40ti hodin při teplotě okolo 1250°C.
ø 13 cm x výška 6,5 cm, 350 ml 
Glazura tenmoku se jmenuje podle čínské hory Tien Mu (Oko nebes). Je typická zbarvením "zaječí srsti" a "olejovými skvrnami".
 

Ferdinand Hovančík
se narodil 29. dubna 1975 na Slovensku. Keramiku dělá spolu s bratrem Erichem od roku 1998. Začínali v jihočeském Klikově, kde točili v dílně pana Kovaříka. Po třech letech si postavili vlastní pec. Pracují pouze s hlínou a glazurami, které si sami dělají z místních zdrojů. Cestoval a učil se v keramických dílnách v Jižní Koreji a Japonsku. Výrobu čajové misky se učil od mistra Park Jong Ila, jehož keramiku jsme před časem v našem obchodě také nabízeli. Žije v Savojských Alpách na jihu Francie. Na léto se každý rok vrací do jižních Čech, kde spolu se svým bratrem tvoří. On dělá převážně čajovou keramiku, bratr Erich spíše keramiku zahradní.
Čajová keramika, kterou vám představujeme je vyráběna z místní hlíny vytěžené v jižních Čechách. Z převážné většiny není glazovaná. Je pálená v peci na dřevo anagama se zvratným plamenem a dvěma komorami a pálena po dobu 40ti hodin při teplotě 1250°C.

 

Více Méně

Rok: 2019
Země původu: ČeskoPříslušenství