Taiwan Muzha Charcoal Roasted Tie Guan Yin Oolong

země původu Taiwan

30g
Sáček
605
120g
Dóza
2 250

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Železná bohyně z Taiwanu
Tradičním způsobem zpracovaný list kultivaru Tie Guan Yin původně pocházejícího z oblasti Anxi v čínské provincii Fujian. Taiwanská Muzha je vyhlášená pro skvělé čaje právě tohoto kultivaru. Jeho historie v této oblasti však není nijak dlouhá. Čaj sem v roce 1919 přinesla rodina Chang a od té doby se zde velmi úspěšně pěstuje a jeho kvalita a sláva se postupně vyrovnává s jeho příbuznou Tie Guan Yin z čínského Anxi.
Suchý list klasického kuličkovitého tvaru avšak velmi tmavého až matně kovové barvy a plné intenzivní sladce pečené vůně s výraznou oříškovou složkou. Nálev zeleno hnědé barvy, plné intenzivní sladce pečené až medové vůně, sametové hebké, krémové, velmi harmonické chuti s výraznými tóny nakládaného ovoce, povidel, cukrové třtiny a vlašských ořechů. Čaj snese mnoho nálevů a velmi ho doporučujeme k dlouhodobé archivaci.
Kultivar - Hong Xin Wai Wei Tao (Tie Guan Yin) / 紅心歪尾桃
Nadmořská výška - 550 m
Oblast - Muzha / 木柵
Sklizeň - Jaro 2016

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

Čaj vypěstoval, zpracoval a následně i pražil pan Zhang ve své malebné zahradě „Seeds of Kindness“ ležící v zalesněných kopcích oblasti Muzha na severním okraji Taipeje. Pan Zhang žije a pěstuje čaj plně v souladu s přírodou. Nepoužívá jakoukoliv chemii, jeho zahrada je plně organická a certifikována organizací MOA (viz níže).
MOA znamená „Mokichi Okada Cultural Services Association International“. Tuto organizaci vytvořil Mokichi Okada (1882-1955), který za svého života zahájil tři velké projekty: „Mokichiho detoxikační ošetření“ pro půdu, „Přírodní zemědělství, nápoje a potraviny“ a „Umění a kultura“. Z těchto tří projektů vzešly propojené skupiny lidí se společným cílem vzájemně si pomáhat. Jeho celkovým cílem bylo „umožnit lidstvu expandovat a vzkvétat, a pomáhat tak vytvářet zdravější lidi, rodiny, regiony, země a kulturu“.  Z jeho japonského hnutí NPO pro přírodní zemědělství vznikla farma Da Ren v roce 1982, a v roce 1991 byly vytvořeny standardy pro zdravé, organické zemědělství. Začaly se zakládat pobočky a vytvářet společenský systém pro teoretickou a praktickou spolupráci mezi zemědělci v Japonsku. V dubnu 1990 skupina lidí, kterým záleželo na přírodě a znepokojovalo je znečišťování životního prostředí, chtěla změnit situaci na Tchaj-wanu. Připojili se k japonské mezinárodní asociaci MOA a vytvořili sesterskou organizaci s cílem vzdělávání zemědělců a právní certifikace bio potravin a nápojů. Tato tchajwanská nadace byla vytvořena za účelem zkoumání a hledání zdraví a štěstí pro lidstvo a zaručení environmentálně udržitelného přírodního zemědělství podle MOA, v očekávání, že se tato ideologie a techniky udržitelného zemědělství rozšíří po celém světě. Certifikace MOA je poměrně přísná a velmi dobře zajišťuje udržitelné biozemědělství bez velké byrokratické nebo finanční zátěže, které jsou problémem pro řadu bio certifikačních autorit na celém světě.

Více Méně

Oblast: Taiwan - Muzha
Rok: 2016
Země původu: TaiwanOolong