Four Season Oolong

země původu Taiwan

50g
Alu sáček vakuově balený
125

Sypaný čaj
125 Kč / 50g
10g
Vzorek
30

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Oolong z Taiwanu
Lehce oxidovaný taiwanský oolong kultivaru Si Ji Chun, což doslova znamená Four Season Spring ( čtyři roční období jaro/ čtyři roční období, přesto stále jaro). Význam odkazuje na vlastnost tohoto kultivaru čajovníku, že je možné ho sklízet až 6 krát do roka a vždy chutná jako jarní sběr.
Four Season oolong má svěží, živé, květinové aroma. Jedná se o překvapivě výrazný, aromatický čaj se svěžími jarními tóny, které evokují konvalinky a jasmín. Podobá se prý čínskému čaji Tie Guan Yin. Jeho pití je velmi osvěžující a zábavné. 
Původ: oblast Ming Jian, Nantou, Taiwan
Nadmořská výška: 400–600 m n. m.
Kultivar: Si Ji Chun
 

Four Season Oolong je pojmenován po rostlině, ze které se sbírá. Tento houževnatý čajovník objevil ve své zahradě jeden pěstitel z okresu Muzha poblíž Taipeie. Je to zřejmě odrůda divokého čajovníku. Divoký a svěží je i charakter nálevu. Náš farmář si všiml, že některé keříky v jeho zahradě rostou velmi rychle, zatímco jiné nemají ani nasazeno na list. Začal tedy nové keře pěstovat systematicky a zjistil, že je lze otrhávat 7 – 8x ročně, a to i v zimě, kdy má většina čajovníků klidovou fázi. Tato houževnatá varieta dala jméno oolongu Four Season a stále potvrzuje životaschopnost čajovníku, ze kterého lze každoročně sklidit velký objem lístků. V posledních deseti letech začíná rostlinu Si Ji Chun pěstovat stále více zemědělců.
Většina lístků Four Season Oolongu pochází z čajovníku pěstovaného v Songbolingu v oblasti Ming Jian (Nantou). Ta leží ve výšce 400 – 600 m nad mořem, má největší koncentraci pěstitelů čaje a produkuje největší objem čaje na Taiwanu. Často se jedná o ekologické zemědělství.

Více Méně

Oblast: Taiwan - Nantou County
Rok: 2019
Země původu: TaiwanOolong