Nepál Himalayan Shangrila White Autumnal 2018, NT 244

země původu Nepál


Sypaný čaj
165 Kč / 50g

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Podzimní sklizeň z Nepálu, oblast Illam
Nádherně zpracovaný, jen nepatrně oxidovaný celolistový čaj z podzimní sklizně nepálského Ilamu. Ručně tříděný suchý čaj, dlouhé stříbřitě ochmýřené lístky mají nádherné sladce ovocné a květinové aroma (maliny, růže). Po jejich zalití získáme světlý zlatozelený nálev velmi vyrovnané delikátní smetanové chuti s květinovými a bylinnými tóny a dlouhým, sladce peprným afertastem.
 

Příprava: 3 lžičky čaje na 0,5 l vody prošlé varem, louhujeme 2 - 3 minuty.

Himalayan Shangrila je vpodstatě jen továrna postavená v roce 2000 místech, kde místní farmáři původně pěstovali čaj pro vlastní potřebu. Zpracovávali jej ručně, což se v mnohých rodinách traduje dodnes. Farmáři (dodávají čaj do továrny) jsou sdruženi v asociacích dohlížejících na úroveň pěstování čaje a na „fair“ podmínky zaměstnanců.  Ale samozřejmě také na správný způsob ošetření čajovníku a sklizeň čaje.
Byli jsme tam v roce 2010, prohlédli jsme si poměrně moderní továrnu a ochutnali první loty jarní sklizně. Čaj si drží standartní kvalitu, která je pro tuto zahradu obvyklá. Překvapil nás mladý věk celého týmu vedení zahrady i samotného manažera, kterému bylo v době naší návštěvy 26 let.
Odpoledne jsme se vydali na prohlídku zahrady jednoho drobného farmáře. Listy z velmi pěkně ošetřovaných keříků byly právě sklizeny. Navštívili jsme také farmářovu rodinu a ochutnali jejich ručně zpracovaný čaj vyrobený pro domácí účely. Majitel zahrady Himalayan Shangrila vede již dvacet let obchod s čajem v Káthmandú.
Reportáž z naší návštěvy v roce 2010.

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Nepál - Illam
Zahrada: Himalayan Shangrila
Sklizeň: Autumnal Flush
Rok: 2018
Lot: NT 244/ 2018
Označení: White
Země původu: NepálČerný čaj