.

Jeju Malcha No 1

země původu Jižní Korea


Sypaný čaj
280 Kč / 50g
10g
Vzorek
60

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Naše Matcha pochází z ostrova Jeju (Čedžu), ležícího na jih od pevniny korejského poloostrova. Typická živá zelená matcha jak v suchém stavu, tak i po zalití vodou a našlehání. Plná, hutná, vydatná, sladká, řízná vegetální chuť se stopou citrusu a pomerančové kůry. Velmi osvěžující a povzbuzující čaj.

Příprava: 3 bambusové lžičky čašaku s práškovým čajem vložíme do vyhřáté čajové misky čavan, zalijeme 2 dcl 60°C horké vody a našleháme bambusovou metličkou časen. Získaný nápoj má smaragdově zelenou pěnu.

Malcha je korejská výslovnost čínských znaků  抹茶 začleněných do korejského jazyka (tzv. Hanča nebo Handža). Znamenají mletý nebo práškový čaj. V japonštině ho známe jako čaj Matcha a čínsky Muocha.
Tradice mletí čaje je v Koreji, podobně jako v sousedním Japonsku, velmi dlouhá. Na jeho zpracování jsou používány ty nejkvalitnější čajové lístky, které jsou obzvláště šetrně zpracovány, velmi lehce sušeny a následně zbaveny listových vláken. Takto zpracovaný čaj se nazývá Tencha v korejštině Dencha. Dencha je poté mleta na kamenných pomalu se otáčejících mlýnech na velmi jemný, svou konzistencí křídu připomínající prášek, který má nádhernou živě zelenou až smaragdovou barvu.  Mletý čaj je často podáván při slavnostních příležitostech v podobném avšak méně okázalém stylu než právě v Japonsku. Někdy se podává namíchaná se sušeným ženšenem.

Tip: skladujte matchu v ledničce.

Více Méně

Forma: Práškový
Oblast: Jižní Korea - Jeju
Rok: 2021
Země původu: Jižní KoreaZelený čaj