.

2022 Hadong Nokcha Sejak

země původu Jižní Korea

40g
Alu sáček
945

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Korejský zelený čaj (nokcha)
Zelený čaj z jarní sklizně z korejského pohoří Jirisan, sklízený koncem dubna. Krásně zpracovaný, lehčeji rolovaný suchý list stříbřitě zeleného vzhledu a velmi ušlechtilé svěží lehce kořeněné vůně. Téměř čirý zelenkavý nálev vyvážené jemné nasládlé svěže jarní čisté chuti s tóny zeleného pepře, citrusů a mladého bambusu. Čaj je balen ve 40g alu sáčcích, papírová krabička bude přibalena, pokud si objednáte dva sáčky.
Příprava: 1 čajová lžička (4 g) čaje na 200 ml vody prošlé varem a vychladlé na 65 - 70° C, louhujeme 1 minutu. Podobně připravíme i další nálevy, teplotu vody pozvolna zvyšujeme. Čaj snese více nálevů.

Po třech letech konečně čerstvé čaje z korejského Hadongu! Kvůli covidovým opatřením, nemožnosti poslat čaj službou EMS a izolaci farmáře, který musel překonat těžkosti s obnovením produkce, jsme získali tyto čaje (Ujeon, Sejak a Hwangcha) až letos. A stojí za to. Tyto čaje pocházejí z malé produkce, z polodivokých čajovníků stíněných stromy.
O čajích z oblasti Hadong
 Většina čajovníků v Koreji je vysázena ve velkých komerčních zahradách v Boseongu v provincii Jižní Jeolla od roku 1950. Existují však také čaje, které pocházejí z polodivokých čajovníků v oblasti Hadong v provincii Jižní Gyeongsang. Tato oblast je historickým domovem korejského čaje. Zejména čaje v okolí kláštera Ssanggye-sa na svazích slavné Jirisan Mountain jsou sklízeny a zpracovány většinou ručně a vznikají zde nejjemnější korejské čaje. Čajovníky sem byly dovezeny z Číny a vysázeny v 9. Století. Během staletí se rozmnožily vysemeňováním. Nebyly množeny pomocí importovaných kultivarů jako jinde v Koreji a díky tomu si udržely unikátní chuťové nuance a aroma typické pro Jirisan Mountain. Vzhledově jsou čaje drobnolisté, v chuti sladké s intenzivním aroma. Nepoužívají se zde pesticidy a hnojiva jsou použita jen v malých dávkách, pokud vůbec. 

Přečíst Blog.

Forma: Celolistový
Oblast: Jižní Korea
Sklizeň: Sejak - druhá sklizeň
Rok: 2022
Země původu: Jižní Korea