.

Shuangjiang - vůně z Taiwanu

země původu Taiwan


880

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Originální vonné tyčinky z  rodinné továrničky
Podzimní zralost. Bohatá, elegantní, výrazná, ale přesto čistá vůně orlářky, která vyplní prostor vznešenou vůní a navodí klidnou slavnostní atmosféru. Hodí se k uvítání hostů u šálku čaje anebo jako třešnička na dortu čajového setkání. Krásně se snoubí s rafinovanými, elegantními čaji, např. Útesovými oolongy.
Hlavní složky: vietnamská orlářka z oblasti Hanoie a indonéská orlářka.
霜降 Shuangjiang

Vonná dřeva  a tradice
Kvalitní, čistá vykuřovadla vydávají jemné, nevtíravé vůně, které se příjemně rozprostřou prostorem a navodí klidnou, meditativní, osvěžující či slavnostní atmosféru. V Asii mají dlouhou tradici, jsou uměním i delikatesou podobně jako čaj, který často doprovázejí a nádherně se s ním doplňují.
Vonná dřeva, hlavní ingredience našich vonných tyčinek pochází z různých míst Asie, vždy jsou čistě přírodní a přirozeně rostoucí. Přirozený původ je důležitý jak pro aroma, tak pro zdravé působení na tělo.
Stejně jako ve světě čaje snoubí ostrov Taiwan hloubku staré čínské kultury s japonskou precizností a čistotou. Naše vonné tyčinky jsou mistrně zpracovány v rodinné továrničce, kde se řemeslo výběru surovin, míchání a výroby dědí po třetí generaci.

Agarwood neboli orlářka, chenxiang, eagle wood, aquila wood.
Nejvzácnější a údajně nejstarší vonná esence, která se používá k výrobě vykuřovadel, parfémů a v tradiční čínské medicíně.  Získává se z tropického stromu Aquilaria malaccensis, který po napadení škůdci, houbami či poranění vylučuje vonnou pryskyřici (tímhle si nejsem uplne jistý, podle wiki je to prý jen houba, čekám na info od dodavatele). Orlářka použitá v našich vonných tyčinkách je divoce rostoucí, to znamená, ze pochází z lesů a není pěstovaná ani uměle zpracovaná. Obecně uklidňuje, osvěžuje, navozuje klidnou, meditativní náladu, podle čínské medicíny reguluje proudění qi. Při vychutnávání čaje neruší, naopak se s čajem výborně snoubí -  jak vůní, tak účinkem. V Asii se často používá při čajových obřadech, setkáních i v čajových obchodech.

Z Wikipedie:
Pro získání ceněného vonného dřeva jsou vyhledávány stromy napadené houbou Phaeoacremonium parasitica, případně jsou podhoubím této houby uměle infikovány. Mycelium prorůstající dřevem dráždí rostlinu k vyměšování vonné pryskyřice. Napadené jádrové dřevo je tmavé a těžké, zatímco zdravé dřevo je světlé a poměrně lehké.


 

Země původu: Taiwan