.

Premium Osmanthus Oolong / Gui Hua

země původu Taiwan

50g
Alu sáček vakuově balený
355

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Nepatrně oxidovaný taiwanský oolong kultivaru Jin Xuan ovoněný čerstvými květy osmantu. Suchý list je rolovaný do pravidelný kuliček a je mixovaný s drobnými lístky osmantu. Nálev světlé zlatavé barvy, sladké květinové a citrusové vůně a příjemné krémové chuti s tóny exotických květů a zralých mandarinek. Čaj byl pěstován na farmě pana Chena v oblasti Mei Shan v kraji Jai Yi v nadmořské výšce 600 – 800 m n. m., ručně sklízený a zpracovaný v říjnu 2019.

 

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

Gui Hua Oolong
Gui Hua je čínský název pro květ vonokvětky. Existují dva hlavní druhy keře/stromu vonokvětky. Jeden je bílý a voní podobně jako šeřík a druhý je oranžový a voní jako meruňky. Tento druh se běžně využívá při výrobě čaje a je použit i v tomto čaji. Květy vonokvětky výrazně voní. Většina druhů pochází z Číny. Okolo 22 čínských měst si zvolilo vonokvětku za květinu svého města. V Číně se její květy louhují s listy zeleného nebo černého čaje, čímž vzniká ovoněný čaj s názvem guì huā chá. V čínské kuchyni se květy také používají při výrobě džemu s vůní vonokvětky, sladkých koláčů, knedlíčků, polévek a také alkoholického nápoje.

 

Více Méně

Oblast: Taiwan - Jai Yi County
Rok: 2019
Země původu: TaiwanOolong