Gui Fei Oolong

země původu Taiwan

50g
Sáček
235

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Lístky byly krátce před sběrem nakousány křísky (Jacobiasca formosana). Nakousaný list začne ještě na keříku „zaživa“ oxidovat, což dodá výslednému čaji velmi originální sladce kořeněné a medové tóny, pro něž je tolik ceněn.
Pravidelně, do kuliček rolovaný suchý list, tmavého vzhledu a hutného sladce medového aroma. Nálev jiskrné zlato hnědé barvy, plné sladce kořeněné chuti s výraznou složkou (lesního) medu, sušených datlí, exotického ovoce (marakuja) a těžších květinových tónů.

Příprava: Čaj vhodný pro přípravu typu Gong Fu. Asi 5g čaje vložíme do malé konvičky o objemu 150 ml a zalijeme vroucí vodou. Sléváme po 15 - 30 vteřinách louhování. Čaj snese více nálevů.

Více v Příběhu.

Čaj pocházející z okolí Bamboo Mountain v oblasti Nantou, pěstovaný v nadmořské výšce 500 m na keřících kultivaru Jin Xuan (TTES.12). Lístky byly krátce před sběrem nakousány křísky (Jacobiasca formosana). Nakousaný list začne ještě na keříku „zaživa“ oxidovat, což dodá výslednému čaji velmi originální sladce kořeněné a medové tóny, pro něž je tolik ceněn. Křísci vlastně vysávají šťávu z lístků, větviček i pupenů. Zasažená rostlina pak začne produkovat určité látky, mimo jiné i monoterpendiol a hetrienol, které způsobují unikátní aroma čaje. Zasažené lístky se díky tomu po okrajích zbarví do běla. Sběr proběhl v létě (červenci) 2015 a následně byl dopečen v dubnu 2016. Střední míra oxidace (30 - 40%) i pečení (5 - 6 stupeň).

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Taiwan - Nantou County
Rok: 2019
Označení: Jin Xuan (TTES. 12)
Země původu: TaiwanOolong