.

Dong Ding Oolong Competition 2 Flowers

země původu Taiwan

50g
Sáček se ziplockem, etiketa
259
10g
Vzorek
55

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Soutěžní oolong z Taiwanu
Tradičním způsobem zpracovaný suchý list svinutý do pravidelných drobných kuliček matné šedozelené barvy a intenzivní sladce pečené vůně s tóny sušených švestek, třtinového cukru a stopou ženšenu. Světlý zlatavý nálev delikátní hebké, krémové chuti s velmi precizním vyvážením pečených a vegetálních tónů a velmi pestrou paletou jemných chuťových vrstev. Plné hutné aroma s barevnou škálou ovocných tónů s přídechem nakládaných švestek a meruněk, pastového medu, vlašských ořechů, chladivé vanilky a stopou ženšenu.
Tento oolong se v červnu 2020 dostal do užšího výběru v soutěži Lugu Farmer Association Competition Tea a byl oceněn tzv. „dvěma květy slivoně“. Pravidla soutěže však neumožňují uvést jméno farmáře a místo produkce.
Kultivar: Chin Xin Oolong 青心烏龍

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.
 


 

Více Méně

Oblast: Taiwan - Nantou County
Rok: 2020
Označení: Chin Xin
Země původu: TaiwanOolong