.

Baked Gaba Oolong

země původu Taiwan

50g
Alu sáček vakuově balený
245

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Gaba Oolong z Taiwanu
Středně pečená Gaba. Tradičním způsobem zpracovaný list rolovaný do drobných kuliček hnědé barvy a příjemně karamelové vůně. Nálev zlatavé barvy sladké hebké chuti s tóny nakládaného ovoce (švestková povidla), pečeného chleba, medu a ořechů. Výroba GABA čaje se od produkce ostatních čajů liší v tom, že probíhá v dusíkové atmosféře bez přístupu kyslíku. GABA čaj působí velmi pozitivně na nervovou soustavu a mozkové receptory.
Místo produkce - střední polohy Ming Jian, Nantou County, West Taiwan
Kultivar -  Jin Xuan
Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

Oolong s obsahem GABA
GABA znamená kyselinu gama-aminomáselnou. Čaj byl poprvé vyroben v roce 1987 v Japonsku, kde je velmi oblíbeným typem čaje dodnes.
Gaba (kyselina gama-aminomáselná) oolong pochází z produkce natural farming – pěstování čaje v souladu s okolní přírodou, v co nejpřirozenějších podmínkách bez použití chemie na ochranu keříků či podporu jejich růstu. Lístky čajovníků kultivaru Jin Xuan jsou přirozeně bohaté na kyselinu glutamovou, tedy prekurzor GABA. Splňují nebo překračují japonskou normu 150 mg GABA na 100 gramů čaje. Výroba GABA čaje se od produkce ostatních čajů liší v tom, že probíhá v dusíkové atmosféře bez přístupu kyslíku. GABA čaj působí velmi pozitivně na nervovou soustavu a mozkové receptory.
Mnohé klinické studie prokázaly, že při požití GABA se uvolňuje růstový hormon, zejména po tělesné námaze, a to s pozoruhodnou účinností. Je známo, že při uvolňování růstového hormonu narůstá svalová hmota. Proto je GABA čaj cenným nutričním doplňkem pro kulturisty, vzpěrače, běžce, mistry bojových umění a všechny atlety. Navíc díky svým zklidňujícím účinkům GABA také snižuje krevní tlak, pomáhá při hypoglykémii, působí jako prevence před stresem a podporuje klidný spánek. V určité míře také reguluje chuť k jídlu, což je užitečné k dosažení optimální váhy. Každý čaj má zdravé složky, ale GABA čaj má nejvyšší koncentraci antioxidantů, včetně katechinů, flavonoidů a polyfenolů. Antioxidanty jsou užitečné při boji s různými onemocněními, včetně rakoviny, Parkinsonovy choroby, senility, léky vyvolané hluchoty, schizofrenie a Alzheimerovy nemoci.
Výroba čaje s obsahem GABA
Čerstvé čajové listy se vloží do vysokotlakého barelu a provádí se vakuace, dokud není z barelu odstraněn veškerý kyslík. Aby se zabránilo přístupu kyslíku, do barelu se napustí dusík a ponechá se více než 6 hodin (v závislosti na počasí, čajových listech a dalších faktorech je někdy potřeba více než 10 hodin). Poté jsou čajové listy vyjmuty z barelu, opraženy, aby došlo k zastavení oxidace, srolovány, sušeny, stlačeny a nakonec znovu sušeny.
Tento GABA čaj je vyroben z ručně sbíraných listů.
 

Forma: Rolovaný celolistový oolong
Oblast: Taiwan
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2022
Země původu: Taiwan